dzisiaj jest czwartek, 02 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dzień Dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach

2019-06-02 17:17

– zaprosiliśmy kapelę Gołoborze, która zagra na zapomnianych instrumentach wiejskich, a Pan Mateusz Raszewski opowie o nich, a dodatkowo Wy sami będziecie mogli zagrać na basach kaliskich
– Pan Piotr Rogaliński pokaże i opowie o zabawkach wykonanych według starych wzorów; będzie też można samodzielnie wykonać zabawkę chwytak i tajemniczy portfel.
To nie koniec atrakcji związanych z zabawkami. Rzeźbiarz ludowy z Bukówca Górnego, Pan Jerzy Sowijak, pokaże swoje wystruganie z drewna zabawki ale będziecie też mogli złożyć samolocik albo zwierzątka. I jeszcze kalejdoskop! Zabawka z dzieciństwa wielu starszych i młodszych: Pani Wiesława Meller poinstruuje w jaki sposób zrobić samemu kalejdoskop z łatwo dostępnych materiałów.

Na kole garncarskim Pani Emilii Skiby, z Jej pomocą, będziecie mogli wytoczyć naczynie z gliny a Pani Jagoda Jóźwiak, której wystawa „Obrazy na drewnie” prezentowana jest w Młynie w Wierzenicy poinstruuje w jaki sposób wykonała swoje prace.

osoba do kontaktu: Adriana Garbatowska 061-4270-50-10, wew. 334

2/06 DZIECIĘCA KRAINA - MAŁY SKANSEN

Zapraszamy do świata sztuki i kreatywności. Całodniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży: zabawy artystyczne, działania plastyczne. Pobyt przybyłym gościom będą uatrakcyjniać osoby stylizowane na postacie ze świata kultury popularnej, sztuki i literatury.
Zagrodę z Imielna znajdującą się na terenie Małego skansenu, dzięki Waszej pomocy zmienimy w artystyczną krainę, gdzie będą odbywały się warsztaty:

Modny Styl – projektowanie ubrań. Prawdziwe wyzwanie dla kreatywnych i nie bojących się wyzwań przyszłych stylistów. Przygotowane przez nas zadania dostosowane będą do wieku uczestników, dlatego też młodsi sami zaprojektują i ubiorą swoją małą kartonową postać, a nieco starsi uczestnicy zmierzą się z projektowaniem przestrzennym na manekinie.

Zawrót głowy – tworzenie niecodziennych nakryć głowy. Chusty, turbany, czapki, kapelusze – a może coś jeszcze podpowie Wam wasza fantazja. Zajęcia na jakich będzie można pewne rzeczy poprzymierzać, pewne wykonać samodzielnie.

Desing małomiasteczkowy – tworzymy przestrzenną makietę. Warsztaty dla wszystkich tych którzy lubią pracę zespołową, wpływającą na rozwój umiejętności komunikowania się z innymi, pozwalające intensyfikować kreatywny rozwój dziecka.

Sposób lubienia rzeczy – niekonwencjonalne zajęcia pop artystyczne. Jeśli interesujecie się kulturą współczesną z pewnością znajdziecie na tych zajęciach coś dla siebie, będzie kolorowo, zabawowo i nietuzinkowo!

Historie zamknięte w obrazach – inspirując się obrazami pewnej znanej malarki, postaramy się wejść w jej historię i uzupełnić ją elementami wymyślonymi przez siebie. W działaniach tych, co ciekawe będziemy używać różnych środków artystycznych nie tylko farby i pędzla.

Jestem Tobą - zabawa w charakteryzację. W ten dzień choć na moment będzie można stać się kimś znany, ze świata sztuki, zaprezentować się, wystąpić czy sfotografować.

osoba do kontaktu: Mariola Olejniczak 061/427-50-10, wew. 203

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.