dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dziecięcy rower szosowy Frog Road 58 - czyli mini cyclocross ;-)

2024-03-24 23:39

Rama posiada następującą geometrię:

A - Baza kół (mm) - 820
B - Kąt rury podsiodłowej - 75
C - Kąt rury główki- 71
D - Efektywna długość rury górnej (mm)- 410
E - Długość rury główki (mm) -85
F - Długość łańcucha (mm) -355
G - Długość rury podsiodłowej -300
H - Support/podłoga -240

Córka od początku swojej „kariery kolarskiej” bardzo chciała mieć rower taki jak mama i tata- czyli po prostu rower szosowy. Najpierw sprowadziliśmy Jej do biegówki kierownicę szosową z Włoch w rozmiarze 320 mm, ale w końcu nadszedł czas na rower z pedałami. I tak zaczęło się szukanie :) We Włoszech, Anglii, no i znaleźliśmy też w Polsce. Jest ich mało ale finalnie się udało. Kupiliśmy rower Frog 58 w kolorze białym (tradycyjne malowanie z zielonymi szprychami i żabkami) - taka decyzja bo my mamy białe rowery :). Po negocjacjach z córką (bardziej Jej zachcianek) umówiliśmy się na zmianę owijki na kolor niebieski (to Jej ulubiony kolor). Córka dostała rower w wieku 3,5 roku z zamysłem że będzie służył tylko i wyłącznie do jazdy w trenażerze…. tu należy wspomnieć słowo o córce, która nie jest zupełnie zwyklą 3,5 latką. Lucyna nauczyła się jeździć na biegówce Woom 1 w wieku 11 miesięcy, w wieku 2,5 roku jeździła już samodzielnie na rowerze Woom 2 (i na holu Follow Me robiła 20 km miesiąc po nauce jazdy na 2 kółkach), a na 3 urodziny dostała rower Woom 3 z przerzutką Sram automatix. Samodzielnie przejeżdża około 20 km z przerwą na mały posiłek i picie z bidonu :). Szaleje przy tym sama na pumptracku i wygrywa ze starszymi dziećmi na zawodach z serii Bike Atelier Maraton (startowała nie mając jeszcze 3 lat w kategorii 4-6 lat).

Wracając do roweru Frog 58 - naukę jazdy faktycznie zaczęliśmy wkładając go w mój trenażer Tacx. Córka błyskawicznie wdrapała się na niego i zaczęła kręcić pedałami - jakie było Jej zdziwienie jak pokazaliśmy Jej że rower ma 9 przerzutek?! Tak - obsługuje je przerzutka Shimano Microshift wraz z klamkomanetką Shimano Microshift. Dziecko bardzo szybko poznaje działanie klamko manetek - o ile do hamowania używa wygodnych dodatkowych klamek (hamulce i klamki Tektro Oryx - hamulce są zintegrowane, dziecko może używać dźwigni klamko manetek oraz dodatkowych klamek pomocniczych) umieszczonych na kierownicy, o tyle wie że prawa klamko manetka zmienia ciężar na pedałach za pomocą dwóch dźwigni. Dłuższa dźwignia wrzuca na większą tarczę - jedzie się łatwiej, a mniejsza zrzuca na niższą - co przydaje się na zjeździe z górki (Jak w przypadku klamko manetek Shimano używanych w rowerach szosowych dla dorosłych). Po 2 dniach jazdy w domu zaczęły się prośby o zabranie roweru na dwór - i tak rozpoczęliśmy naukę oswajania dużego roweru na ulicy - ja stałam pa początku ulicy (całe 500 metrów) a mąż na końcu. Ja startowałam córkę, mąż „łapał” i zawracał w moją stronę  i tak po 10 minutach córka stwierdziła że jedziemy na małą wycieczkę :) i zrobiła na Frogu 3 kilometry :)

Oprócz tego rower jest wyposażony przez producenta w dwa komplety opon - crossowe Kenda Small Blocks Eight, oraz szosowe Kenda. Pozwala to na użytkowanie roweru na gładkich nawierzchniach asfaltowych, ale także szutrze, trawie i lekkim terenie. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem dla dziecka są opony z bieżnikiem, ponieważ dziecko może spokojnie może poruszać się po każdej nawierzchni.

Siodełko też jest zrobione przez Froga - wydłużone, zbliżone kształtem do siodełek dla dorosłych - jest wygodne, córka się nie skarży, co oznacza że jest dobre.

Podsumowując - rower Frog 58 to najlepszy rower jaki dostała nasza córka. Komponenty działają bez zarzutu - przerzutki zmieniają się płynnie, korba i dźwignie hamulcowe są dostosowane do małych nóżek i rączek. Rower jest wykonany z wysokiej jakości aluminium, a zastosowane przerzutki i klamko manetki Microshift są naprawdę wysokiej jakości. Rower jest godny polecenia (cena jest wysoka, ale z drugiej strony rower szosowy dla osoby dorosłej to podobne koszt, a tu mamy dodatkowo jeszcze hamulce pomocnicze i dwa zastosowania - jako rower szosowy i jako cyclocross). A uśmiech na twarzy dziecka to widok bezcenny.

Autorką recencji jest Magdalena.

Dziecięce rowery szosowe Frog do kupienia w Sklepie Dzieciaki w Plecaki

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.