dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie dla dzieci w Muzeum Narodowym w Warszawie

2019-01-28 10:37

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII / DZIECI MŁODSZE (5–7 lat)

27 stycznia / niedziela / 12.00

Obiad, czyli wieka uczta / zajęcia dla rodzin z dziećmi 5–7 lat

Tematem warsztatów będą dawne zwyczaje kulinarne, codzienne i świąteczne. Czy nasi przodkowie używali widelców? Co przynosili z domu goście zaproszeni na poczęstunek? Kto przygotowywał posiłki? Jak przebiegały uczty wydawane dawniej przez monarchów i arystokrację?

30 stycznia / środa / 12.00

Jak w domu / zajęcia dla rodzin z dziećmi 5–7 lat

Porozmawiamy o meblach i przedmiotach codziennego użytku, które znajdowały się w dawnych domach. Czy powstały w fabrykach? Z czego zostały wykonane? Czy można je zobaczyć we współczesnych mieszkaniach?

31 stycznia / czwartek / 12.00

Jak powstają obrazy? / zajęcia dla rodzin z dziećmi 5–7 lat

Uczestnicy poznają etapy tworzenia obrazów. Odkryją tajniki tworzenia techniką temperową i olejną, obejrzą malarskie akcesoria. Dowiedzą się również, z czego powstają farby i jakimi narzędziami nakładane są na płótno.

1 lutego / piątek / 12.00

Gra w kolory / zajęcia dla rodzin z dziećmi 5–7 lat

Tematem przewodnim spotkania jest rola koloru w sztuce. Czym są barwy podstawowe i pochodne, ciepłe i zimne? Jak za pomocą kolorów artyści budują nastrój obrazu? Zobaczymy, jak – przy użyciu odpowiednich farb – malarze tworzą złudzenia optyczne. 

3 lutego / niedziela / 12.00

Dźwięki muzyki / zajęcia dla rodzin z dziećmi 5–7 lat

Poszukamy muzyki w sztukach pięknych. Poznamy instrumenty muzyczne eksponowane w galeriach MNW. Są wśród nich sistrum i fanfara. Dowiemy się, jak brzmią i kiedy ich używano. Wsłuchamy się w obrazy i odkryjemy zaklęte w nich dźwięki muzyki.

DRUGI TYDZIEŃ FERII / DZIECI STARSZE (8–12 lat)

6 lutego / środa / 12.00 

Czas – jak go zmierzyć, jak go namalować? / zajęcia dla rodzin z dziećmi 8–12 lat

Jak mierzyć czas i jak go namalować? Uczestnicy warsztatów poznają różne czasomierze: klepsydry, zegary słoneczne, zegary mechaniczne i zegary stołowe. Obejrzą również martwe natury i inne dzieła, w których artyści w rozmaity sposób przedstawiali upływ czasu. 

7 lutego / czwartek / 12.00

Wyprawa w góry / zajęcia dla rodzin z dziećmi 8–12 lat

Góry zawsze inspirowały artystów. Do grona artystów zafascynowanych Tatrami zaliczali się Wojciech Gerson, Stanisław Witkiewicz, Rafał Malczewski. Wspinali się, przecierali nowe szlaki, wędrowali, malowali. Czy ich miłość do gór widać w tworzonych przez nich dziełach sztuki? 

8 lutego / piątek / 12.00

Uwaga! Szkło! / zajęcia dla rodzin z dziećmi 8–12 lat

Dowiemy się, jak produkowane jest szkło i poznamy sposoby jego zdobienia. Porozmawiamy o cechach charakterystycznych szkła i jego zastosowaniu. Zobaczymy najciekawsze szklane naczynia dawne i współczesne. Poznamy nowe słowa: złocenie, grawerowanie, szkło prasowane. Zastanowimy się, czy szkło łatwo jest namalować i sfotografować. 

10 lutego / niedziela / 12.00

Sztuka: obserwuję / zajęcia dla rodzin z dziećmi 8–12 lat

Na czym polega praca historyka sztuki i konserwatora? Czasami wydaje nam się, że o dziele sztuki wiemy wszystko. Obrazy i rzeźby warto jednak dłużej poobserwować, prześledzić ich historię. Dlaczego? Ponieważ w sztuce nic nie jest oczywiste!

Zbiórka w Holu Głównym / dziecko: 1 zł, opiekun: 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online i w kasie od 22 stycznia / ok. 80 min / liczba miejsc ograniczona 

Informacje są dostępne na stronie internetowej MNW.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.