dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Damskie buty trekkingowe AKU W'S Ultra Light Micro GTX - test/opinia

2024-03-24 23:38

Przeznaczenie

AKU W'S Ultra Light Micro GTX to buty przeznaczone do górskich wędrówek, które produkowane są przez AKU od prawie 3 dekad! Są dedykowane do łatwych i oraz średnio-trudnych wycieczek górskich. W praktyce oznacza to, że świetnie sprawdzają się na szlakach niższych gór, takich jak Beskidy czy także w wyższych górach typu alpejskiego (Tatry, Dolomity itp.)

Budowa

But wykonany jest ze skóry zamszowej, okala stopę powyżej kostki. Jest to but z wysoko poprowadzonym językiem oraz podwyższonym, jednak nie okalającyn całego czuba, gumowym otokiem. Ochronę przed deszczem zapewnia membrana GORE -TEX® Performance Comfort. Niestety do tej pory nie udało nam się sprawdzić wodoodporności, o warunkach użytkowania będziemy pisać w dalszej części.

But jest z tych na węższe stopy - takie kobiece, filigranowe :)

Wygoda

Buty są wygodne, wymagają, jak każde obuwie dopasowania - trzeba je odpowiednio zasznurować, ułożyć język. Najlepiej współgrają ze skarpetami trekkingowymi. Dużą zaletą jest waga butów - są naprawdę lekkie, dzięki czemu dobrze się je nosi. Jest to istotne, gdyż Ania jest dosyć drobną kobietą i ciężkie, pancerne buciory nie są obuwiem, w którym czuje się dobrze.

Początkowo, przy cienkiej skarpecie buty lekko uwierały, na szczęście pomogła korekta ustawienia języka i wiązania, a całkowicie problem zniwelowało założenie porzadnych skarpet trekkingowych. Buty należą raczej do tych bardziej miękkich niż sztywnych, ale dla wędrówek, jakie preferujemy, jest to raczej zaleta. Wędrując z dziećmi, rzadko wybieramy bardzo wymagające, górskie szlaki, które potrzebują sztywnej konstrukcji. AKU bardzo dobrze spisują się w górach niższych, podczas wędrówek na nizinach ale także podczas wyjść w góry wyższe - Tatry czy góry typu alpejskiego.

Podeszwa zapewnia dobrą przyczepność na górskich i leśnych szlakach, dobrze amortyzuje wstrząsy i twarde podłoże.

Warunki użytkowania

Buty użytkowane są w różnych warunkach, od jesieni 2018 r.  - zarówno zimą na śniegu, podczas wędrówek po Górach Izerskich (temperatura wynosiła od -10 do 0 jak i latem w trakcie wędrówek po włoskich czy polskich Górach Świętokrzyskich. Śnieg w Górach Izerskich był mocno zmrożony a w trakcie letnich wędrówek nie złapał nas deszcz, na razie nie mamy więc doświadczeń w kwestii przemakalności.

Podeszwa dobrze przylega do skał, zapewniając stabilny i pewny chód, dobrze radzi sobie także na wilgotnym podłożu.

Buty nie były używane w miejskich warunkach. Z doświadczenia wiemy, że beton, chodnik i kostka szybko niszczą podeszwy butów trekkingowych (i nie tylko).

Dane techniczne:

Waga: 440 g (dla 1 buta rozmiaru 38) - buty są naprawdę lekkie!

Materiały:

Cholewka: tkanina Air 8000® (wspomagająca wentylację/oddychanie), zamsz 1,6 mm

Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort

Podeszwa: Vibram® Erica Everest

Śródpodeszwa: pianka EVA o potrójnej gęstości

Płytka usztywniająca: Texton 4-2 mm + TPU

Podsumowanie

AKU W'S Ultra Light Micro GTX to wygodne obuwie do górskich wędrówek. W połączeniu z porządnymi skarpetami zapewniają, że stopa jest chroniona na szlaku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.