dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

2019-01-15 08:54

Pierwszą okazją do świętowania jubileuszu będą ferie zimowe, które odbędą się pod hasłem „40 lat Muzeum Zabawek i Zabawy”. Tematyka zajęć związana jest z rokiem jubileuszu. Każdy dzień będzie poświęcony innym zagadnieniom, uczestnicy dowiedzą się jak wyglądały zabawki w momencie powstawania Muzeum. W co i czym bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu? Co bym oglądał 40 lat temu? Na takie pytania odpowiedzą sobie goście spotkań w trakcie  pierwszego tygodnia (15.-18.01.2019) ferii zimowych w Muzeum Zabawek i Zabawy. Drugi tydzień będzie poświęcony w większym stopniu zajęciom ruchowym (22.-23.01.2019) oraz okazjonalnej grze zatytułowanej „40 wystaw na 40-lecie”, której prototyp powstanie specjalnie na te zajęcia. W pierwszym tygodniu spotkania odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy, w drugim- w Aptece Wyobraźni.

Bogata oferta zajęć edukacyjnych skierowana jest do dzieci powyżej 6 roku życia, spotkania będą zaczynały się o godz. 11.00 i będą trwały 2 godziny, koszt udziału to tylko 10 zł. od osoby za dzień.

Weekendowe warsztaty w Aptece wyobraźni „Kraina bajkowych bohaterów”, 19.01.2019, sobota Na tych, którzy zdecydują się skorzystać z tej propozycji czeka niezwykła przygoda pełna niespodzianek i atrakcji. Otwarcie tajemniczego listu wprowadzi dzieci do opowieści o bajkowej krainie, która zaatakowana, czeka na pomoc. Zajęcia trwają 2 godz., 12.00 - 14.00, adresowane są do dzieci od 6 lat, koszt to tylko 6 zł od os.

Muzeum Laurensa Hammonda także przygotowało dodatkowe atrakcje. Od 22 do 25 stycznia dla chętnych dostępny będzie cykl warsztatów Muzyczne historie”. Z wykorzystaniem nietypowych instrumentów – bum bum rurek, burz i kijów deszczowych dzieci poznają muzyczne opowieści i nauczą się tworzyć własne kompozycje. Każde kolejne zajęcia tego cyklu będą rozwinięciem poprzednich, dlatego preferowana jest stała grupa uczestników. Warsztaty muzyczne skierowane są do dzieci w wieku 8 lat i starszych.

Zajęcia w Muzeum Laurensa Hammonda będą trwały trzy godziny, od 10.00 do 13.00, koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł. Od osoby za dzień.

Program zajęć

15-16.01.2019 – „W co bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu”

Podczas dwóch dni warsztatów dzieci poznają popularne zabawy z lat 60 i 70. Usłyszą o tym, jak kiedyś wolny czas spędzali ich rówieśnicy, w co się bawili, oraz o tym które zabawy przetrwały do dziś. Może ktoś pamięta bierki, kapsle, grę w 5 kostek, podchody czy statki. W części praktycznej dzieci wykonają bierki oraz kostki do gry, które zostaną wykorzystane do zawodów z nagrodami.

Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy

godz. 11.00-13.00

cena: 10 zł

wiek uczestników: min. lat 6

17.01.2019 – „Czym bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu?”

Zajęcia przybliżą dzieciom najpopularniejsze zabawki z polskich spółdzielni zabawkarskich epoki PRL. Po obejrzeniu wystawy „Szlagiery z polskich spółdzielni” uczestnicy wykonają własną zabawkę.

Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy

godz. 11.00-13.00

cena: 10 zł

wiek uczestników: min. lat 6

18.01.2019 – „Co bym oglądał gdybym urodził się 40 lat temu?”

Spotkanie rozpocznie wizyta na wystawie „Bohaterowie filmów animowanych”, gdzie okaże się czy dzieci znają Reksia, Muminki czy Misia Uszatka. Dalszą część zajęć wypełni wykonanie bajkowego domku inspirowanego domem Misia Colargola.

Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy

godz. 11.00-13.00

cena: 10 zł

wiek uczestników: min.6 lat

Cena obejmuje zwiedzanie ekspozycji oraz zajęcia

22-23.01.2019 – Zażyj ruchu! Na podwórko marsz!

Gra w gumę, gra w klasy, kapsle, berek, państwa-miasta, podchody oraz kreatywne wykorzystanie osiedlowego trzepaka. Zajęcia przypomną popularne w PRL zabawy podwórkowe, pokazując, że dobra zabawa nie wymaga skomplikowanych sprzętów, elektroniki czy wymyślnych zabawek.

Apteka Wyobraźni

godz. 11-13

cena: 10 zł

wiek uczestników: 6 lat

24-25.01.2019 – 40 wystaw na 40 lecie

Zajęcia z wykorzystaniem gry, dzięki której uczestnicy dowiedzą się o najważniejszych wystawach w dziejach Muzeum Zabawek i Zabawy, oraz poznają specyfikę pracy muzealników, w tym przekonają się na czym polega tworzenie ekspozycji muzealnej. Zabawa w tworzenie wystaw ma związek z 40. rocznicą powstania Muzeum. Dzieci wykonają także samodzielnie projekt plakatu informującego o jubileuszu Muzeum.

Apteka Wyobraźni (ul. Mickiewicza1)

godz. 11.00-13.00

cena: 10 zł/os

Cena obejmuje wstęp do Apteki oraz zajęcia.

22-25.01.2019 – Muzyczne historie

Uczestnicy cyklu warsztatów spędzą czas w kreatywny sposób ucząc się grać na bum bum rurkach, nietypowym instrumencie pozwalającym poszerzyć wiedzę na temat dźwięków, a jednocześnie rozwijającym wyobraźnię tak, by w powstała fascynująca muzyczna opowieść. Ciekawe brzmienie bum bum rurek dopełnią instrumenty perkusyjne, bębny, burze, kije deszczowe.

Poprzez luźne gry i zabawy dzieci poznają właściwości i możliwości instrumentów, nauczą się wydobywać z nich dźwięki aby finalnie stworzyć własną kompozycję muzyczną.

Muzeum Laurensa Hammonda (ul. Kościuszki 13)

godz.10.00-13.00

cena: 10 zł.

wiek uczestników: min. 8 lat

Preferowana stała grupa uczestników podczas cyklu zajęć

Cena obejmuje zwiedzanie ekspozycji oraz zajęcia.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.