dzisiaj jest poniedziałek, 06 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ruch/obraz warsztaty plastyczne dla młodzieży 12-15 lat w Nowym Teatrze w Warszawie

2018-09-19 10:03

18 września, 25 września Ruch w obrazie

Co to jest ruch, skoro obraz jest jego zatrzymaniem? Co rusza się w dziełach? W jaki sposób przedstawiony jest ruch? Skąd wiemy, że go widzimy? Wyświetlimy slajdy z historycznymi obrazami i poszukamy na nich ruchu. Przygotujemy szkice, spróbujemy rozgryźć specyfikę ruchu w konkretnym obrazie. Każdy stworzy serię rysunków do wybranego przez siebie dzieła, skupiając się na odtworzeniu ciągłości ruchu. W ten sposób powstaną krótkie animacje poklatkowe.

2 października Ruch w procesie

Spróbujemy metody action painting, czyli malarstwa gestu. Zasłonimy oczy, żeby uruchomić pozostałe zmysły. Będziemy malować ruchem ciała, wykorzystamy spontaniczny, nieskrępowany regułami malarskimi gest rozlewania i chlapania farbą.

9 października Ruszanie się

Skupimy się na człowieku w ruchu. Napiszemy scenariusz, odrysujemy swoje sylwetki i na tej podstawie stworzymy animację poklatkową, prezentującą człowieka w działaniu.

Małgorzata Wrzosek zajmuje się edukacją artystyczną oraz arteterapią. W 2018 roku obroniła pracę licencjacką, której tematem był warsztat przeprowadzony z osobami bezdomnymi o domu. Od pięciu lat współorganizuje obozy HopArt w ramach klubu sportowego Śnieżne Potwory, podczas których realizuje projekty artystyczne z dziećmi. Od 2015 roku prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Już cztery lata jest wolontariuszką w Hospicjum św. Krzyża, gdzie zajmuje się pracą z osobami bezdomnymi.
W 2016 roku we współpracy ze studentami z Lipska i Warszawy stworzyła książkę dla dzieci i młodzieży poświęconą designowi czasów PRL-u i DDR. Jej zainteresowania nie ograniczają się do działania w zakresie sztuk wizualnych - jest wokalistką w Warsaw Improvisers Orchestra, współtworzy projekty artystyczne z gatunku muzyki alternatywnej i ludowej. Wrzosek interesuje się także animacją kultury i performatywną pracą z ciałem.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.