dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jakie łóżko wybrać dla przedszkolaka?

2018-09-05 14:27

Przedszkolak ma już swój gust, dlatego najczęściej chce uczestniczyć w procesie wyboru mebli do swojego pokoju. Zadaniem rodzica jest wtedy wyszukanie takiego umeblowania, które będzie charakteryzowało się zarówno pożądanym przez dziecko wyglądem, jak również wytrzymałością, trwałością, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem.

O czym powinniśmy pamiętać, wybierając łóżka dla dzieci chodzących do przedszkola? Oto garść porad, które na pewno przydadzą się podczas poszukiwania odpowiedniego modelu!

Warto wybrać większy model

Przede wszystkim łóżko dla przedszkolaka powinno mieć już większy rozmiar. Warto więc pomyśleć przyszłościowo i zdecydować się na model o wymiarze równym lub większym niż 160×80 cm. Oczywiście, można wybrać także łóżko w rozmiarze „dorosłym”, na przykład 200×90 cm, które będzie mogło posłużyć na wiele następnych lat.

Łóżko o większych wymiarach nie tylko pozwala dziecku na większy komfort snu, ale również daje więcej przestrzeni do zabawy. Przyda się też wtedy, gdy maluch lubi, żeby poczytać mu przed snem, a także sprawdzi się w okresie choroby, gdy rodzic chce spędzić czas z dzieckiem w łóżku. 

Naturalne drewno lepsze od płyt meblowych

Druga bardzo ważna kwestia, na którą rodzice często nie zwracają dużej uwagi, to materiał, z którego wykonane są łóżka dla dzieci. Zdecydowanie najlepszym zakupem będą łóżka drewniane, ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, wytrzymałym oraz estetycznym.

Lite drewno, z którego wykonuje się łóżka dziecięce, powinno być wykończone atestowanymi, bezpiecznymi, nietoksycznymi preparatami, na przykład lakierami bezbarwnymi albo farbami. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie całkowicie bezpieczne.

Lepiej unikać łóżek wykonanych z płyt meblowych. Chociaż mają niskie ceny, to jednak są mniej wytrzymałe od łóżek drewnianych – są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, na przykład zgniecenia rogów, oderwanie wierzchniej warstwy. Nie można ich także tak łatwo naprawiać jak łóżek drewnianych. Co więcej, do ich produkcji często stosuje się duże ilości szkodliwych klejów i innych specyfików wydzielających szkodliwe opary.

Łóżko dla przedszkolaka nie musi być nudne

Do pokoju przedszkolaka nie trzeba wcale wybierać nudnych mebli w stylu dla dorosłych. Do dyspozycji są także oryginalne łóżka dla dzieci o niebanalnych konstrukcjach, na przykład takie jak łóżko domek czy łóżko tipi. Tego typu łóżka znajdziemy w sklepie www.filo-shop.pl

Łóżko domek wyposażone jest w dodatkowe belki wychodzące z rogów łóżka, które łączą się na górze z belkami poziomymi, dając daszek. Łóżko tipi, które wzorowane jest na indiańskich namiotach tipi, ma dodatkową belkę na górze, która upodabnia je do namiotu. To także kapitalne łóżka skandynawskie, które wpisują się doskonale w ten modny obecnie styl aranżacji wnętrz.

Nie zapominaj o funkcjonalności

Łóżko dla przedszkolaka powinno być także funkcjonalne. Oprócz swojej podstawowej roli, czyli zapewnienia komfortowej przestrzeni do spania, może pełnić także inne funkcje.

Gdy w pokoju dziecięcym nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, doskonałym wyborem będzie łóżko wyposażone w dolną szufladę pod materacem. Można przechowywać w niej pościel, zabawki, nieużywane obecnie ubrania sezonowe czy inne przedmioty.

Łóżka o konstrukcji takiej jak domek czy tipi mogą także posłużyć do powieszenia na nich zabawek czy girlandy świetlnej dającej w pokoju dodatkowe źródło dekoracyjnego światła, na przykład takiej jak cotton balls. Daszek łóżka może posłużyć też do narzucenia na niego moskitiery czy też koca, by przemienić mebel w fort, zamek księżniczki albo kryjówkę piratów.

Zatem, znalezienie odpowiedniego łóżka dla dziecka w wieku przedszkolnym nie musi być trudne. Warto zwrócić uwagę zarówno na jego wygląd, jak również na konstrukcję oraz dodatkową funkcjonalność. Nie zapominajmy też o rozmiarze, aby łóżko zapewniało dziecku odpowiednią przestrzeń do wypoczynku oraz zabawy samemu i ze swoimi koleżankami i kolegami.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.