dzisiaj jest piątek, 24 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Długi weekend majowy z rodziną w pięknej scenerii górskiej

2020-12-19 00:39

Czy warto zabierać dzieci w góry?

Wyjazd z rodziną w góry to zawsze jest dobry pomysł. Jak potwierdza doświadczenie, w góry nie wybierają się przypadkowi turyści - tutaj, na szlakach, w hotelach i regionalnych restauracjach czy przybytkach kultury spotkać można niemal wyłącznie pasjonatów. Bo góry to pasja, która często przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dlatego właśnie już od najmłodszych lat warto zabierać dzieci w góry. Majówka w górach to doskonały moment, żeby pokazać maluchom ile przyjemności daje obcowanie z piękną przyrodą, jaka to fajda wędrować w zgranej grupie, pokonywać zmęczenie i w ramach nagrody docierać do schroniska, w którym czeka wyśmienita szarlotka albo ciepła zupa. Beskid Sądecki to pasmo górskie wprost idealne na pierwsze szlify młodych piechurów. Najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego jest Radziejowa (1266 m.n.p.m.), a szczyt pod który chcemy was zaprosić do naszego hotelu to Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.). Nie nastręcza ona trudności nawet początkującym amatorom górskich wędrówek. Nie ma chyba większej radości, kiedy nasze dziecko pierwszy raz na własnych nogach zdobędzie szczyt! Jeśli więc poza Jaworzyną, do której od nas najbliżej, wejdziecie rodzinnie także na Radziejową, pamiętajcie, że jest ona zaliczana do Korony Gór Polskich - przyszła więc pora na założenie dziecku Książeczki PTTK i zmotywowanie go zbierania punktów w celu zdobycia Górskiej Odznaki Turystycznej czyli najstarszej odznaki turystyki kwalifikowanej PTTK. Pieczątka ze schroniska i dyplom zdobywcy, który można w nim nabyć, na pewno osłodzą każdą męczącą wspinaczkę i wbiją w dumę niejedno dziecko.

Krynica Zdrój - dobry dojazd i piękne krajobrazy

Pora wreszcie przywołać nazwę miejscowości, w której zlokalizowany jest nasz hotel. Krynica Zdrój to kurort, którego nie trzeba przedstawiać ani reklamować. To malownicze miasteczko z przepiękną dzielnicą zdrojową, parkiem, pijalnią wód, muszlą koncertową, odnowioną zabudową oraz całą infrastrukturą.

To perła w koronie miast i miasteczek Beskidu Sądeckiego. Ulica Czarny Potok, która dała też nazwę naszemu kompleksowi hotelowemu, wiedzie aż do stóp Jaworzyny Krynickiej, której okolice tętnią życiem i zimą (stacja narciarska), i w ciepłych miesiącach roku (baza wypadowa do wędrówek w góry). Kiedy rzucicie okiem na mapę satelitarną, widać doskonale, że Hotel Czarny Potok zlokalizowany jest z dala od innej zabudowy, w otoczeniu lasów i gór. Z dala nie oznacza, że na bezludziu. Dobry dojazd i duży parking to niezaprzeczalne walory hotelu. Jeżeli nie macie ochoty stać w korkach na zakopiance i preferujecie opcję jechać dookoła, byle do przodu, Krynica Zdrój jest miejscem, do którego wybrać można kilka różnych tras dojazdowych - co jedna, to bardziej malownicza. Warto z tego skorzystać i  jeszcze w drodze na wczasy w górach korzystać z mijanych lokalnych atrakcji.

Jakich atrakcji można się spodziewać?

W Hotelu Czarny Potok czeka na naszych gości mnóstwo atrakcji. Jeśli marzy się wam weekend majowy SPA, nasza strefa SPA polecana jest jako jedna z najlepszych w kraju. Nie obawiajcie się, że dzieci nie pozwolą wam skorzystać z jej dobrodziejstw. Podczas gdy mama i tata korzystać będą z masażu i sauny, dzieci mogą świetnie się bawić w Kids Clubie. Znajdą w nim nie tylko brodzik dla najmłodszych o głębokości 30 cm i temperaturze wody 30°C do 32°C, ale także plac zabaw i park linowy oraz basen wypełniony piłeczkami. Do zalet kompleksu hotelowego należy niezaprzeczalnie największe w regionie pole do gry w mini golfa z 36 dołkami, rozmieszczonymi na pięciu poziomach. Teren jest oświetlony, można więc grać także wieczorem. Jeśli natomiast piękne widoki i zabawa przestaną wam wystarczać, zapraszamy na jedyną prywatną plażę w górach - tak, u nas także można odpocząć w charakterystycznym plażowym koszu!

Jeśli po podziale na podgrupy rodzina znów zapragnie spędzić trochę czasu razem, może ruszyć do centrum Krynicy albo na jedną z autorskich wycieczek fakultatywnych proponowanych naszym gościom pod hasłem "Beskid Niski Inaczej". Warto także skorzystać z wypożyczalni rowerów, w tym rowerów elektrycznych.

Oczywiście o atrakcyjnej kuchni nawet nie wspominamy - na terenie kompleksu hotelowego działają restauracje i kluby oferujące bogactwo potraw i trunków kuchni polskiej i europejskiej. Jeśli macie kłopot z wyborem atrakcji, zapraszamy na naszą stronę internetową do zakładki "Atrakcje". Z taką listą na pewno łatwej będzie ustalić priorytety.

Hotel Czarny Potok zadba o Ciebie i Twoją rodzinę

Rodzinny wypoczynek z dziećmi jest możliwy. Warunkiem jest wybór takiego miejsca noclegowego, które nie tylko deklaruje się jako przyjazne dla dzieci, ale ma w podejmowaniu najmłodszych klientów duże doświadczenie. Hotel Czarny Potok od początku swojego istnienia podejmuje rodziny z dziećmi i dlatego jego obsługa wie, czego im naprawdę potrzeba, żeby czas przeznaczony na odpoczynek był komfortowy i radosny. Majówka w Krynicy może więc być i dla dzieci, i dla dorosłych niezapomnianym przeżyciem. Jeśli naprawdę zamierzcie przeznaczyć długi weekend majowy na regenerację ciała, reset, pozimowe porządki w głowie, zapraszamy w Beskid Sądecki. U stóp Jaworzyny Krynickiej miasto z jego hałasem, chaosem i smogiem wydaje się tak odległe, że aż nierzeczywiste. Budząca się do życia przyroda, błękitne niebo, świeże powietrze sprawiają, że trudno usiedzieć w miejscu. Hotel Czarny Potok zadba o Ciebie i Twoją rodzinę - po to jesteśmy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.