dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie 2018 w Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły w Tczewie.

2018-02-06 01:01

Od kiedy człowiek zaczął podróżować, szukał sposobu na skuteczne przemieszczenie się z punktu początkowego do punktu docelowego. Zaraz po ustaleniu środku transportu, najważniejszym było, jak trafić do wyznaczonego celu. - Dlatego na jednych z zajęć poznamy jaka siła drzemie w narzędziach nawigacyjnych. Dowiemy się też, dlaczego nie zawsze warto było ufać światłom widzianym przez żeglarzy na brzegu, a w Muzeum Wisły poznamy zaszyfrowaną tajemnicę wiślanej żeglugi. - opowiada Joanna Obniska z Działu Edukacji NMM.

Ferie 2018 w Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły w Tczewie.
29.01-09.02.2018 r. (od poniedziałku do piątku)

1. Ukryta siła – magnesy i kompasy
(CKWS, 60 minut, 6- 12 lat, grupy do 20 osób)
Podczas zajęć zbadamy fascynujące zjawisko magnetyzmu. Dowiemy się jak wyglądały dawne kompasy żeglarzy wyruszających na podbój świata. Eksperymentując, sprawdzimy od czego zależy siła przyciągania przedmiotów przez magnesy, a nawet spróbujemy za ich pomocą coś namalować!

2. Światło w ciemności – piraci i latarnie
(CKWS, 60 minut, 6- 12 lat, grupy do 20 osób)
Jak rozbójnicy wabili załogi statków na skaliste brzegi? Do czego służył „garnek Wulkana” i po co latarnikowi laterna? Na te inne pytania odpowiemy podczas zajęć poświęconych latarniom morskich i innym znakom nawigacyjnym wypatrywanym przez marynarzy z pokładu statku.

3. Wiślane tajemnice - gra muzealna
(Muzeum Wisły, 60 minut, 10-12 lat, grupy do 20 osób)
Kierując się zadaniami umieszczonymi na karcie pracy, rozwiązując zagadki i rebusy, uczestnicy poznają historię i tajemnice wiślanej żeglugi. Złamią kod dostępu do wiślanej gry muzealnej i odszyfrują wiadomość nadaną alfabetem Morse'a.
Godziny: 9.30-10.30 oraz 11.00-12.00 (grupy zorganizowane)
Grupy: do 20 osób
Cena: 6 zł

Tematy – do wyboru poprzez rezerwację on-line.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.