dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dopasuj plecak i ruszaj na szlak z marką Rockland!

2022-06-19 09:13

Poniżej wskazówki opracowane przez markę Rocklanda - producenta plecaków i sprzętu turystycznego.

  • Wypełnij swój plecak bagażem. Najlepiej lekkie przedmioty, takie jak np. śpiwór, umiejscowić niżej, a te cięższe w górnej części. Ściśnij pasy kompresyjne dla stabilizacji ładunku.
  • Załóż plecak na siebie i dopasuj pas biodrowy.
  • Podnieś nogę, aż udo znajdzie się pod kątem 90 stopni w stosunku do ciała. Dolna krawędź pasa biodrowego powinna znajdować się na wysokości górnej części uda.
  • Upewnij się, że szelki stabilizujące pasy naramienne są luźne. Lekko napnij regulację.
  • Kąt pomiędzy szelkami stabilizacyjnymi a pasami naramiennymi powinien być w zakresie 10 do 45 stopni. Jeżeli kąt ten jest mniejszy niż 10 stopni, przenieś taśmy stabilizujące na wyższą klamrę. Jeżeli kąt jest większy niż 45 stopni, przenieść do dolnej klamry.
  • Rozłożenie wagi plecaka na ramiona i biodra należy zmieniać podczas wycieczki. Poluzuj pasy dla wygody w płaskim, łatwiejszym terenie. Poluzowane paski zagwarantują lepsze czucie równowagi i kontroli. Jeśli ramiona się zmęczą, poluzuj ramiączka - ciężar wtedy przeniesie się na biodra. Działając w drugą stronę, można ciężar przenieść z bioder na barki. Musimy poluzować pas biodrowy i ściągnąć pasy naramienne. Idealnie, jeśli waga plecaka spoczywa bardziej na biodrach niż na barkach.

W swoich plecakach Rockland stosuje następujące systemy ułatwiające dopasowanie i zapewniające wygodę noszenia:

H2 system
Przesuwny panel tylny, który jest regulowany w celu dopasowania różnej wielkości ciała. Pręty aluminiowe zaprojektowane zostały zgodnie z ergonomią - tak, aby idealnie dopasować się do budowy ciała. Powyższa konstrukcja rozkłada obciążenie i zapewnia stabilność i lekkość noszenia plecaka.

W1 Economy system
System wentylacji oparty jest na panelu złożonym z wyprofilowanej siatki 3D. Poszczególne strefy oddychalności są obramowane stelażem aluminium 6061. System jest regulowany przez pasek kompresji znajdujący się w połowie panelu tylnego.

X-1 system
Stelaż składa się z dwóch stalowych prętów, połączonych na środku specjalnym, elastycznym elementem. Dzięki takiej konstrukcji stelaż zapewnia bardzo dobre dopasowane do ruchów ciała.

Co konkretnie Rockland proponuje na sezon wiosna - lato 2016?

Plume - znana wcześniej pod nazwą Teton - to flagowa kolekcja plecaków marki Rockland, często spotykana wśród turystów na polskich szlakach. W polskich sklepach outdoorowych dostępna jest w opcjach 25, 35, 40 i 60 litrów. Pojemność oraz różnice w budowie wyraźnie wskazują na uniwersalne zastosowanie kolekcji. Sprawdzi się ona zarówno podczas krótkich, rodzinnych spacerów na łonie natury, jak i podczas trudniejszych, wymagających doświadczenia trekkingów. Cechą wspólną dla wszystkich modeli jest ich lekkość oraz przyjazna budowie ciała konstrukcja, kompatybilna z systemem HYDRO®. Dzięki zastosowaniu lekkiego nylonu z powłoką PU (poliuretan), wnętrze plecaka chronione jest przed deszczem. Funkcjonalność gwarantuje zastosowanie licznych kieszeni, pasów i szelek. Wszystkie modele posiadają system wentylacji pleców, który zapobiega ich intensywnemu poceniu się, co jest niezwykle istotne zwłaszcza latem. Co istotne, zachowując maksymalną pakowność, plecaki z kolekcji Plume nie dokładają użytkownikowi zbędnych kilogramów do dźwigania i nie ograniczają jego ruchów podczas przemieszczania się w warunkach nierównego terenu.

O producencie
ROCKLAND - powstała w 2009 roku autorska marka firmy dystrybucyjnej RAVEN. W jej asortymencie znajduje się wysokiej jakości sprzęt kempingowy i akcesoria turystyczne. Cenowo Rockland nie rywalizuje z dystrybuowanymi przez RAVEN markami, skutecznie jednak konkuruje z innymi producentami w średnim i niższym segmencie cenowym. Aktualnie marka sprzedawana jest do ponad 150 sklepach na terenie kraju, a od 2014 produkty Rockland są eksportowane na rynki zagraniczne.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.