dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Warsztaty rodzinne u króla Maciusia w Muzeum POLIN

2016-01-14 10:52

16.01 (sobota), godz. 11:00, warsztaty – Teatr: „Mieszkanie do wynajęcia”

Podczas warsztatu poznacie jeden z najpopularniejszych wierszy izraelskich „Mieszkanie do wynajęcia” Leaha Goldberga, które dzieci w Izraelu wystawiają co roku w szkołach i przedszkolach. Zapraszamy na warsztaty teatralne połączone z poezją izraelską, w których trakcie będziemy rozmawiać o przyjaźni i tolerancji. Wraz z edukatorami wcielicie się w  bohaterów wierszyka i odegracie historię, która wydarzyła się w wysokiej wieży. Autorki warsztatu: Nili Amit, Zosia Mioduszewska, tłumaczenie Mateusz Mioduszewski. Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły.

17.01 (niedziela), godz. 11:00, warsztaty – Fotografia: „Rodzinna fotografia dla babci i dziadka”

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka odkryjemy wspólnie magię fotografii, zatrzymamy czas i wspomnienia. Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty, podczas których będziemy robić zdjęcia, rozmawiać o starych fotografiach, uczyć dzieci, że zanim wynaleziono aparaty cyfrowe zdjęcia wyglądały inaczej i robić prezenty dla ukochanych dziadków w postaci ramek i albumów, które przechowają wspomnienie tego magicznego warsztatu. Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły.

22.01 (piątek), godz. 16:00, wydarzenie specjalne: Gra rodzinna na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy wnuków i dziadków do nietypowego wspólnego zwiedzania wystawy stałej. Dziadkowie i ich wnuczęta wezmą udział w grze, która będzie rozgrywała się u króla Maciusia i w różnych galeriach wystawy stałej. Na każdego czekają specjalne zadania, mnóstwo śmiechu i zabawy, odrobina rywalizacji, ale przede wszystkim miło spędzony czas w rodzinnej atmosferze. I skoro gra, to oczywiście nagrody! Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły.

23.01 (sobota), godz. 11:00, Klub Czytelniczy Króla Maciusia z okazji Dnia Babci i Dziadka – Warsztat wokół książki „Banany z cukru pudru”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także inauguracji Klubu Czytelniczego Króla Maciusia zapraszamy dziadków, rodziców i dzieci do podróży w świat wspomnień. Autorki nowo wydanej książki „Banany z cukru pudru” – Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot-Dubus – zapraszają do odkrywania ciekawej przeszłości naszych dziadków i rodziców.

Jakie lubili zabawy? Czy psocili w szkole? Jakie mieli zwierzęta? Książka i przytoczone anegdoty dają współczesnym dzieciom wyobrażenie o innym, odległym dorastaniu babć i dziadków, stanowią historię w kapsułce. Podczas spotkania i warsztatu z autorkami będziemy odkrywać wspomnienia naszych babć i dziadków. Koniecznie przyjdźcie na warsztaty wspólnie i przynieście stare fotografie. Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły. Opieka merytoryczna: Ewa Skibińska i Marta Lipczyńska-Gil

Patronat Klubu Czytelniczego Króla Maciusia:

24.01 (niedziela), godz. 11:00, 30.01 (sobota), godz. 11:00, 31.01 (niedziela), godz. 11:00, warsztaty – Święta: „Tu Bi-Szwat” 

Wszystkie drzewa zostały stworzone ku radości stworzeń Bożych  (Bereszit Raba13)

Tu Bi-Szwat to urodziny drzew. Świętujmy je razem. Zastanowimy się wspólnie, czym są dla nas drzewa i co nam dają. Czy na pewno poświęcamy im dostatecznie dużo uwagi? Poznany genezę tego żydowskiego święta, ale także współcześnie związane z nim zwyczaje, bo te zmieniały się z biegiem lat. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

27.01 (środa), godz. 18:00, Pracownia Rodzinna U króla Maciusia – „Jak rozmawiać z dziećmi o tym, czym jest śmierć?”

W związku z obchodami Dnia Ofiar Holokaustu zajęcia pracowni rodzinnej zostaną poświęcone książce Romana Kenta „Mój pies Lala”. Rozgrywająca się w łódzkim getcie historia miłości małego Romka i jego psa Lali może pomóc w zrozumieniu, czym jest wojna, czym jest przemoc, czym jest śmierć. W trakcie spotkania z psychologiem rodzice dowiedzą się, jak poruszać w rozmowach z dziećmi te trudne tematy, kiedy i jak odpowiadać na ich pytania. Śmierć, wojna, przemoc to tematy, z którymi dziećmi spotykają się mimo swojego wieku, w codziennej rzeczywistości, mediach, filmach i książkach. Warto umiejętnie i bez trwogi uczyć ich zrozumienia i dać im przestrzeń do stawiania pytań. W tym samym czasie dzieci zapraszamy na warsztaty wokół książki „Mój pies Lala”. Warsztaty skierowane dla rodziców i dzieci w wieku 7–12 lat. Bilety: 10 zł od osoby.

Do króla Maciusia można przyjść również poza godzinami odbywania się warsztatów:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek w godzinach 15:00–18:00
  • sobota, niedziela w godzinach 10:00–18:00

Bilety na warsztaty i wydarzenia specjalne oraz wejściówki na zabawy u króla Maciusia do nabycia w kasach muzeum oraz przez stronę www.bilety.polin.pl.

Zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia są płatne:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek (15:00–18:00) zabawa bez ograniczeń czasowych – 5 PLN od osoby
  • sobota, niedziela (10:00–18:00) godzinna zabawa – 10 PLN/ dziecko i 5 PLN/dorosły

Dowiedz się więcej o miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.

Zachęcamy rodziców zainteresowanych otrzymywaniem zaproszeń na wydarzenia u króla Maciusia do wpisania się na listę mailingową i dołączenie do grupy na Facebooku.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.