dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Raven nowym dystrybutorem marki Kohla

2016-02-03 01:06

Kohla posiada długoletnią tradycję produkcji i bogate doświadczenie. Jej początki sięgają czasów przedwojennych - w 1932 roku w Innsbrucku Max Kohla założył firmę. W tamtym czasie produkowała ona plecaki, kije i... sprzęt myśliwski. Już wkrótce jednak nazwa Kohla stała się synonimem wysokiej jakości sprzętu górskiego. Jako jedni z pierwszych zastosowali nylonowy materiał oraz aluminiowe stelaże w plecakach. Pod koniec lat 70. Kohla wypuściła na rynek kije trekkingowe o konstrukcji teleskopowej - użycie aluminium zrewolucjonizowało wówczas budowę tego produktu. Z biegiem lat firma wielokrotnie była nagradzana za innowacyjność i jakość oferowanych produktów. Zdobyła m.in. wyróżnienia Ispo Awards 2013/14 i 2015/16.

Aktualnie w ofercie marki znajdują się głównie foki śnieżne, plecaki oraz akcesoria przydatne do chodzenia po górach. W Polsce Kohla kojarzona jest przede wszystkim z wysokiej klasy kijów trekkingowych, przeznaczonych zarówno dla turystów, jak i dla wyczynowych sportowców. Warto dodać, iż w przeciwieństwie do wielu innych firm specjalizujących się w produkcji sprzętu górskiego, aż 80% produkcji zlokalizowanej jest na miejscu, w rodzimej Austrii.

Na chwilę obecną RAVEN proponuje 4 modele kijów trekkingowych: Adventure 4.one, Adventure Tour, X-Light Peak oraz X-Light Apex. Są doskonałą propozycją dla każdego, kto szuka wysokiej jakości sprzętu na wędrówki po górskich szlakach. Wykonane zostały ze stopu aluminium 7075 T6, który posiada wysoką wytrzymałość mechaniczną - porównywalną do stali konstrukcyjnych - oraz bardzo wysoką wytrzymałość zmęczeniową. Niewątpliwą zaletą kijów jest ich regulowana długość w przedziale - w zależności od modelu - 55-140 cm oraz wagę w przedziale 190 - 250 g. Każdy model posiada specjalny, regulowany system mocowań. Kije dostępne są w zestawach z modelem zimowym i letnim, w różnych kolorach.

O dystrybutorze

RAVEN jest krakowską firmą handlową działającą w branży turystyczno - sportowej. Oferuje specjalistyczną odzież, obuwie oraz sprzęt turystyczny, przeznaczone zarówno dla amatorów rekreacji na świeżym powietrzu, jak i pasjonatów sportów ekstremalnych. Jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek outdoorowych, takich jak Marmot, Patagonia, AKU, Teva czy Smartwool. Ponadto od 2009 roku RAVEN rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy, sprzedawany do 150 sklepów na terenie Polski.

http://www.ravenoutdoor.com/ - specjalistyczny sprzęt outdoorowy.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.