dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Chwyty rowerowe Blinker Grips – dla aktywnego bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym

2015-01-14 21:51

Chwyty rowerowe Blinker Grips

Od niedawna w Polsce dostępne są chwyty rowerowe Blinker Grips, które spełniają taką właśnie funkcję. Dzięki zamontowaniu ich na kierownicy, możemy sygnalizować zamiar skrętu nie tylko ręką ale także kierunkowskazem. Używamy chwytów od kilku tygodni, dlatego chcieliśmy się podzielić z Wami naszymi spostrzeżeniami.

Chwyty Blinker Grips są ciekawym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo rowerzystów, naszym zdaniem jednak, aby spełniały należycie swoją rolę musiałyby się spopularyzować, być powszechnie stosowane. Mam wrażenie, że jeszcze wielu kierowców nie jest świadomych, że rowerzysta może sygnalizować zamiar skrętu nie tylko ręką. Inna sprawa, że niestety niewielu rowerzystów to robi…

Wg mnie najbardziej przydatne mogą być poza miastem, szczególnie gdy zmierzcha lub jest szaruga, przede wszystkim na nieoświetlonych drogach lokalnych.

Chwyty rowerowe Blinker Grips

Chwyty rowerowe Blinker Grips w akcji

Kiedy używam ich w mieście, na ścieżkach rowerowych bądź dobrze oświetlonych ulicach, mam wrażenie, że jestem wystarczająco widoczny, także podczas sygnalizowania zamiaru skrętu – ciekawe, co na to kierowcy? Oczywiście skręt dodatkowo sygnalizuję wyciągniętą ręką - jak nakazuje prawo i obyczaj.

Producent reklamuje je jako odporne na działanie wody, prezentując jak polewa je wodą. My sprawdziliśmy to podczas wycieczki rowerowej i transportu roweru z zamontowanymi chwytami na dachu, kiedy jechały w deszczu przez ponad 2h i … działają bez zarzutu :)

Podsumowanie

Blinker Grips to ciekawa inicjatywa. Czy przyjmie się w Polsce? Obawiam się, że barierą przed powszechnym stosowaniem może być cena 229,99 zł brutto – to jednak sporo.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.