dzisiaj jest niedziela, 23 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dzieciaki lubią przygody czyli... spływ Popradem

2017-08-08 22:24

Można skorzystać z propozycji spływu tratwami z Piwnicznej do Rytra przypominającej nieco spływ Dunajcem - którego jednak, co tu dużo kryć powielić się nie da… lub z bardziej dynamicznej i oryginalnej oferty miejscowej firmy www.czystafrajda.pl czyli wynająć kajak lub ponton raftingowy i wyruszyć, a raczej wypłynąć po niezapomnianą przygodę! Przed startem instruktorzy dokładnie wyjaśniają, jak należy zachować się na rzece i cierpliwie rozwiewają wszelkie wątpliwości, a w razie potrzeby mogą nam także towarzyszyć podczas spływu - by zapewnić nam maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście każdy uczestnik spływu otrzymuje właściwie dobrane kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne oraz pełne niezbędne wyposażenie.

Warto zaznaczyć jednak, że Poprad jest rzeką łatwą, płytką oraz w pełni bezpieczną - pomimo jej górskiego charakteru i każdy (nawet osoba bez doświadczenia) poradzi sobie na niej bez problemu. Można, co najwyżej osobom mniej pewnym siebie polecić stabilne pontony, natomiast tym bardziej odważnym i oczekującym większych wrażeń – szybkie i zwrotne kajaki polietylenowe ze specjalną dostawką dla dzieci.

 

spływ Popradem - atrakcja dla rodzin

Spływ Popradem

W kwestii doboru trasy wspomniana firma także oferuje nam pełną dowolność. Pozostaje więc dostosowanie możliwości swoich i swoich pociech, a do wyboru mamy spływy trwające od 1,5 godziny (polecane przy młodszych dzieciach), poprzez te całodzienne, weekendowe, aż do 3-4 dniowych wypraw całą długością rzeki. Atutem trasy krótszej jest to, że nie wymaga ona od nas specjalnego przygotowania, choć oczywiście w upalny dzień nie należy zapomnieć o kremie z filtrem, osłonie głowy oraz wodzie do picia.

Wyjątkowość spływu rzeką Poprad polega na jej dynamice, a największym jego walorem jest oczywiście otaczająca przyroda. Po drodze mijamy bowiem różnorodne krajobrazy, od szerokich płani, z których roztacza się widok na otaczające pasma górskie, po zalesione brzegi stromo schodzące do rzeki. W Dolinie Popradu żyje wiele rzadkich gatunków ptaków i zwierząt, a brak tłoku i hałasu daje możliwość prawdziwego odpoczynku i poczucie obcowania z ową niezwykłą przyrodą.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.