dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Z pluszowym misiem w świat czyli... z wizytą w Muzeum Zabawek "Bajka"

Do Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju zapraszają od progu Rumcajs z Hanką. Teraz już tylko od Was zależy, gdzie spędzicie więcej czasu – czy odwiedzając Misia Koralgola i jego kolegę Kruka, czy kolekcję starych parowozów napędzanych kluczykiem(!), czy może żołnierzyki, czołgi i karabiny lub zamki i rycerzy. Są tu też modele samolotów i auto na pedały.

Obejrzyjcie koniecznie zabawkową klasę (są tam nawet malutkie worki na kapcie!), prawdziwy tornister, liczydło i atrament. W innym miejscu siedzą pluszowe misie, pieski, słonie i konik na kółkach. Zwróćcie uwagę na zbiór dawnych gier: są tutaj piękne szachy, pomysłowe, malutkie kręgle, domino, bierki, a nawet ruletka. Mamy też dawne puzzle, mozaiki, układanki i kamienne klocki.

Nie wszystkie zabawki stoją w gablotach - jest bowiem makieta kolejowa, na której można samemu uruchomić pociąg. Są również zabawki, których "serce" i napęd to miniaturowe maszyny parowe!

Wychodząc sprawdźcie, czy są koło Was rodzice – być może zawieruszyli się gdzieś oglądając zabawki z ich dzieciństwa, np. drewniane narty, sanki z kierownicą i metalowe łyżwy zakładane na buty. Dla Was to prehistoria a dla nich wspomnienie czasów przedszkolnych i szkolnych – pozwólcie im na szybki powrót do przeszłości. Niech też się cieszą!

Nie zdołamy opisać tu Wam wszystkich zabawek, które czekają w szklanych gablotkach – musicie sami je odwiedzić. A gdy już tam będziecie, to zastanówcie się, czy zabawka musi do Was mówić, mrugać światłami i być megasuperwypasiona by nazwać ją ulubioną…?

 

Komentarze

Gość - joanna 2016-08-26 12:44 przyznana ocena:

Krynica a Kudowa to jednak różnica...

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.