dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Śląski Ogród Zoologiczny

Zaczynając od 280 gatunków zwierząt (od maleńkich surykatek, gromadzących przed swoim wybiegiem setki dzieci, aż po znane z „cyrkowych” sztuczek niedźwiedzie brunatne i leniwie wygrzewające się w słońcu lwy), poprzez Mini-Zoo, na Kotlinie Dinozaurów kończąc.

W Mini-Zoo nie wolno przegapić karmienia świnek i osiołków (specjalna karma dostępna na terenie ZOO). W Kotlinie Dinozaurów czekają na najmłodszych szczerzące kły gady rodem z „Jurassic Park”. Można wybrać się na pokaz lotów ptaków drapieżnych, zrobić sobie zdjęcie przy pomniku żyrafy.

Uwaga! Teren jest rozległy i dogodny do poruszania się wózkiem; warto przemyśleć jego wzięcie, gdy decydujemy się na zwiedzanie z małym dzieckiem. Dodatkowo płatną, ale jakże atrakcyjną dla maluchów sprawą jest mini park linowy Zoolandia.

Po szaleństwie na dostępnych przyrządach można zregenerować siły w jednym z wielu punktów gastronomicznych. Ich nazwy również brzmią zachęcająco. Od nas zależy, czy zjemy w barze u Białego Misia, Pelikana, Słonia czy Antylopy.

ZOO oferuje również ciekawą formę wspierania swoich podopiecznych. Możemy zostać sponsorami lub uczestniczyć w wirtualnej adopcji konkretnego zwierzaka. Może warto?

Komentarze

Gość - lucjan 2015-07-27 18:15 przyznana ocena:

idealne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie dla całej rodziny gorąco polecam no i tanie bilety na prawdę warto

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.