dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ciuchcią tu jest każdy z nas czyli... Stacja Muzeum w Sochaczewie

Placówka zlokalizowana została na terenie dawnej stacji Sochaczewskiej Kolei Dojazdowej. Jej zbiory, największe w Europie, to około 200 jednostek taboru wąskotorowego, z czego wystawionych jest 145. Jest duża kolekcja parowozów, wagonów różnego przeznaczenia, pojazdów utrzymania ruchu, a także kolekcje historycznych przedmiotów dokumentujących codzienne życie kolei wąskotorowych w Polsce. Muzeum jest skromne wyposażeniowo, ale niezwykle zadbane.

Od końca maja do końca września w soboty, a w lipcu i sierpniu także w środy, można wybrać się pociągiem RETRO, prowadzonym przez ostatni na świecie parowóz Px29 lub rzadką już lokomotywę spalinową Lxd2, do stacji Wilcze Tułowskie na skraju Puszczy Kampinoskiej. Malownicza trasa liczy ok. 18 km i biegnie doliną Bzury, przez Chodaków, Brochów i Tułowice. W programie jest także spacer po Puszczy Kampinoskiej oraz ognisko w Osadzie Puszczańskiej nad rzeczką Łasica, na które trzeba zabrać własną kiełbaskę lub zaopatrzyć się w zestaw piknikowy w siedzibie Muzeum.

Zakup biletów na pociąg RETRO, w Warszawie ul.Towarowa 1, od wtorku do piątku do godziny 14:30 lub bezpośrednio w Sochaczewie przed odjazdem pociągu.

Komentarze

Gość - użytkownik 2016-08-14 17:39 przyznana ocena:

Byłam, przebyłam wraz z wnukami całą podróż i jestem oczarowana - przede wszystkim przewodnikiem p. Krzysztofem, który nie "przynudzał" lecz rzeczowo opowiadał nie tylko o kolei ale o Puszczy Kampinowskiej i jej bogactwie roślinnym i zwierzęcym, świetnie panował nad dziećmi, którym czas podróży szczególnie w drodze powrotnej trochę się dłużył.
Atrakcja godna polecenia z uwagi na fakty poznawcze Parku, jak i miło spędzony czas.

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.