dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Z Guciem na słodkie co nieco czyli... wizyta w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

2013-04-30 12:09

Prawdziwy miodowy łasuch nie pogardzi możliwością obserwowania pasjonującego życia tych fascynujących owadów; nie przepuści okazji poznania zwyczajów pszczół samotnic i trzmieli; nie odmówi sobie poznania tajników prac wykonywanych w pasiece podczas pozyskiwania miodu. Obejrzenie różnego rodzaju miodarek, podkurzaczy, pras do węzów to sama przyjemność.

Warto tu przyjechać również po to, by obejrzeć ponad 230 zabytkowych pszczelich domków różnych typów ustawionych wśród wiekowych drzew i krzewów. Dzieci na pewno zwrócą uwagę na ule architektoniczne, przypominające małe chaty, kościoły i wiatraki oraz kolorowe ule figuralne w kształcie postaci ludzkich lub zwierzęcych (wśród nich imponujących rozmiarów niedźwiedź).

Z ciekawostek dotyczących samego Skansenu warto wiedzieć, że jest on największym w Europie plenerowym muzeum etnograficznym poświęconym historii pszczelarstwa i bartnictwa. Na terenie skansenu można obejrzeć wystawę poświęconą owadom użytkowym oraz dziejom jedwabnictwa w Polsce i na świecie. Ponadto stoi tam też pałac z XIX w., w którym mieści się restauracja i hotel – to dobra wiadomość dla tych, którym od podglądania pszczół zaczęło burczeć w brzuchach.

Przed planowaną wizytą u pszczół warto zajrzeć na stronę www Skansenu, bo być może okaże się, że czeka na Was dodatkowa atrakcja w postaci cyklicznego pikniku kulturalno-edukacyjnego z konkursami i nagrodami?

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.