dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie zimowe – gdzie wybrać się na wyjazd rodzinny?

2023-07-18 22:25

Od ekranów do aktywności

Obecnie dzieci oraz młodzież niechętnie podchodzą do aktywnego spędzania wolnego czasu. Preferują raczej surfowanie po internecie, oglądanie telewizji lub granie w gry. Do tego dochodzi jeszcze problem spożywania przetworzonej żywności, co w połączeniu z małą ilością ruchu, prowadzi do rozwoju cukrzycy, nadwagi czy chorób serca. W związku z tym rodzice chcący urozmaicić czas swoich pociech decydują się na zorganizowany przez klub sportowy wyjazd rodzinny. W trakcie wycieczki bowiem wypocząć mogą nie tylko najmłodsi, ale również dorośli.

Gdzie warto wyjechać?

Podczas ostatnich lat dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Bielska-Białej bądź innych miejscowości leżących niedaleko granicy polsko-słowackiej. Z uwagi na ukształtowanie terenu i liczne ośrodki rekreacyjno-narciarskie, region jest idealny dla osób pragnących nauczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie albo udoskonalić swoje umiejętności związane z tymi aktywnościami. W miejscowościach takich jak Bielsko-Biała istnieje wiele atrakcji turystycznych, co powoduje, że Polacy spędzają czas nie tylko na sportowych wyzwaniach, ale też na poznawaniu ciekawej kultury.

Zorganizowane obozy zimowe

Wiele instytucji zajmuje się przygotowywaniem bogatych oraz interesujących programów na ferie zimowe. Wyjazdy rodzinne zwykle trwają kilka dni i mają ograniczoną ilość miejsc, a ich cena obejmuje koszty przejazdów, fachową pomoc instruktorów, ubezpieczenie, a także pamiątkową niespodziankę. Wypady stanowią zatem świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą skorzystać z zimowej pogody, lecz nie mają czasu planować poszczególnych etapów wycieczki.

Organizatorzy wyjazdów często dostosowują rozkład do poziomu umiejętności uczestników. Oznacza to, że dostępne są wypady zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Korzyści płynące ze wspólnych wyjazdów

Rodzinne wyjazdy wiążą się z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu i pozytywnie wpływają na zdrowie dorosłych oraz dzieci. Stanowią okazję do zyskania niezapomnianych wspomnień, a także wzmocnienia więzi między bliskimi poprzez wspólne spędzanie czasu. Dają też możliwość poznania nowych miejsc, ludzi, tradycji, co poszerza horyzonty, jak również rozwija wiedzę. To zatem doskonały sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.