dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wiosenne wędrówki i podróże, przygotuj się i kup niezbędny sprzęt i akcesoria

2023-03-30 13:06

Materac samopompujący – zadbaj o wygodny sen

W pełni komfortowy wypoczynek w polowych warunkach jest możliwy! Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni materac samopompujący. Lekki, składany, wprost stworzony do pieszych wędrówek. Doskonale zabezpiecza przed zimnym, nierównym, wilgotnym podłożem, zapewniając idealne warunki do pełnej regeneracji. Jak wybrać najlepszy materac samopompujący? Należy uwzględnić przede wszystkim swoją sylwetkę – dopasowując do niej długość i szerokość materaca. Warto wziąć pod uwagę też preferencje względem miękkości i w tym wypadku kluczowa jest grubość materaca. Fenomen materacy samopompujących zawarty jest już w ich nazwie – nie potrzebujesz żadnej pompki. Wystarczy, że rozwiniesz i rozprostujesz materiał, otworzysz zawór i poczekasz, aż pod wpływem rozprężania pianki i zasysania powietrza do środka, materac napompuje się do pożądanych przez nas wymiarów. Po zwinięciu, zabezpieczeniu klamrami, schowaniu do pokrowca, można przymocować materac do plecaka turystycznego i ruszyć w dalszą wędrówkę.

Śpiwory turystyczne – jak wybrać najlepszy model?

Planując nocne biwakowanie, pierwsze na liście zakupowej pojawiają się śpiwory turystyczne, których w internetowych sklepach znajdziemy całe mnóstwo. Jednakże, by być zadowolonym z zakupu, warto poznać podstawowe typy. Śpiwory turystyczne mogą mieć wypełnienie puchowe: zapewniające maksymalny komfort termiczny bądź syntetyczne: lżejsze i zdecydowanie łatwiejsze w wypraniu i wysuszeniu. Warto tu zwrócić uwagę także na krój i dodatkowe wyposażenie. Klasyczne prostokątne śpiwory turystyczne ustępują miejsca śpiworom typu „mumia” zaopatrzonym w kaptur ze ściągaczami, dzięki któremu możemy szczelnie otulić głowę, zabezpieczając się przed utratą ciepła.

W co jeszcze powinny być wyposażone funkcjonalne śpiwory turystyczne? Praktycznym dodatkiem są m.in. uchwyty do suszenia, zapobiegające rozsuwaniu się suwaka patki na rzepy, przeszycia chroniące przed przemieszczaniem się wypełnienia, możliwość łączenia ze sobą kilku śpiworów, wodoodporny materiał zewnętrzny bądź przynajmniej wykonany z takiego materiału pokrowiec.

Turystyczny ekwipunek – czego nie może Ci zabraknąć?

Zastanawiasz się jak szybko stworzyć listę najpotrzebniejszych rzeczy, które będą niezbędne podczas wiosennych podróży? Wystarczy wejść na stronę bogato zaopatrzonego sklepu internetowego, kliknąć kategorię „sprzęt turystyczny” i śledząc podane podkategorie produktów, z łatwością sprawdzisz, jakie akcesoria powinieneś jeszcze dokupić. Może będą to lekkie, rewelacyjnie wyprofilowane, wodoodporne plecaki turystyczne wyposażone w dużą ilość przeróżnych komór, kieszeni i uchwytów. Wybierając się na rodzinny biwak, warto zakupić składane krzesła turystyczne, które po powrocie do domu mogą posłużyć także podczas letniego grillowania w ogrodzie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.