dzisiaj jest sobota, 30 września 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jaki typ roweru jest najlepszy do miasta, a jaki w teren?

2022-12-05 12:28

Jazda na rowerze to przyjemność, ale i ciekawa forma rekreacji wpływająca na kondycję fizyczną. Rower Gravel lub jakikolwiek inny typ takiego pojazdu doskonale sprawdza się także do codziennego użytkowania np. na dojazdy do pracy. Często jeździsz zarówno miastem, jak i wiejskimi/leśnymi drogami? Potrzebujesz więc roweru, który doskonale sprawdzi się
w każdych warunkach.

Rodzaje rowerów – w co warto inwestować?

Obecnie na rynku dostępne są różne modele rowerów, które nadają się zarówno do jazdy miejskiej, terenowej, wyczynowej oraz wyścigowej. Dla osób, które nakierowane są na konkretny typ jazdy wybór modelu o konkretnym przeznaczeniu jest bardzo dobrą decyzją. Dzięki temu zmaksymalizujesz swoje osiągi oraz poprawisz komfort podróżowania. Co jednak w sytuacji, kiedy używasz roweru jako głównego środka transportu na co dzień? W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się rowery typu Gravel. Taki pojazd to połączenie wygody oraz wielofunkcyjności. Możesz nim wjechać zarówno na wyboisty teren leśny, do miasta, jak i na szybsze pozamiejskie trasy. Te pojazdy łączą w sobie cechy rowerów:

  • miejskich,
  • trekkingowych,
  • crossowych,
  • MTB,
  • szosowy.

Oczywiście rowery występują też w wielu innych rodzajach, ale pozostałe są raczej przeznaczone dla profesjonalistów. Podjęcie ostatecznej decyzji w kwestii zakupu roweru powinno być podyktowane kilkoma warunkami. Przede wszystkim musisz określić swoje potrzeby. Kiedy jeździsz tylko po miejskiej dżungli, postaw na wygodny rower miejski. Na weekendowe wypady ze znajomymi na ścieżki rowerowe poza miasto świetnie sprawdzą się rowery MTB oraz trekkingowe, które umożliwiają jazdę po mocno wyboistych terenach.

Jeden rower i wiele funkcjonalności – czy to możliwe?

Szukasz połączenia komfortu, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa podczas jazdy? Rowery typu Gravel mogą być strzałem w dziesiątkę! Wybierając tego typu pojazdy zyskujesz:

  • uniwersalność,
  • atrakcyjną cenę,
  • niezawodność,
  • możliwość jazdy w każdych warunkach.

Oczywiście możesz zdecydować się na maksymalnie uniwersalny sprzęt, którym wjedziesz bez problemu praktycznie wszędzie. Licz się jednak z tym, że zakup roweru Gravel to często wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę możliwości takiego roweru, zdecydowanie warto zainwestować nieco większą kwotę.

W sklepach rowerowych znajdziesz najróżniejsze modele rowerów różniących się między sobą materiałem wykonania oraz zastosowanymi podzespołami – im wyższą półkę wybierzesz, tym większy będzie komfort jazdy oraz wytrzymałość sprzętu rowerowego niezależnie od warunków, w jakich będziesz go użytkował. Jeśli masz dość monotonii i od czasu do czasu chcesz zaszaleć to rower Gravel będzie spełnieniem Twoich marzeń!

Artykuł przygotowany przez partnera zewnętrznego

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.