dzisiaj jest sobota, 30 września 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Rodzinne wakacje na Mazurach - gdzie znajdziesz najlepsze atrakcje?

2022-08-05 11:24

W tym artykule dowiesz się:

  • Dlaczego Mazury to dobry wybór na rodzinne wakacje?
  • Jakie miejscowości na Mazurach warto odwiedzić?
  • Gdzie znajdziesz najlepsze atrakcje dla dzieci?

Dlaczego Mazury to doskonały kierunek na rodzinne wakacje?

Mazury nie bez powodu przyciągają turystów, chętnie korzystających z uroków tego regionu przez okrągły rok. Jest to idealne miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, które znajdą tam dla siebie mnóstwo różnorodnych atrakcji. Nie można jednak zapomnieć również o rodzicach, którzy na Mazurach zaznają prawdziwego relaksu. Mazury w szczególności docenią wszyscy miłośnicy natury, ceniący sobie zarówno błogą ciszę i spokojne okolice, jak i uwielbiający aktywny wypoczynek w towarzystwie swoich najbliższych. Niezależnie od miejscowości, jaką zdecydujesz się odwiedzić razem z rodziną, z pewnością nie zabraknie w niej bliskiego sąsiedztwa malowniczych jezior, lasów i gór. Niektóre miejsca jednak są szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, ze względu na ilość fantastycznych atrakcji, jakie oferują. 

Jakie miejscowości warto zwiedzić, wybierając się na Mazury z dziećmi?

Mając na myśli Mazury, nie sposób nie wspomnieć o kultowych już Mikołajkach. Miejscowość ta zdecydowanie należy do czołówki miast, które oferują całym rodzinom wiele fantastycznych rozrywek. Wielbiciele zabawy odnajdą swój azyl w Parku Wodnym Tropikana, gdzie wodnym szaleństwom nie będzie końca. Doskonałą formą aktywnego wypoczynku będą również wspólne żeglowanie oraz wyprawy na spływy kajakowe, dostarczające całej rodzinie nie tylko mnóstwo frajdy, ale i odrobinę adrenaliny. Najmłodsi miłośnicy zwierząt wpadną natomiast w prawdziwy zachwyt, kiedy wybierzecie się razem do oddalonego od centrum Mikołajek o raptem kilkanaście kilometrów Parku Dzikich Zwierząt, gdzie na żywo zobaczycie niespotykane gatunki zwierzaków.

Kolejne na liście dla jest Giżycko, w którym na pewno nie będziecie się nudzić. Panoramę miasta można podziwiać z aż dwóch punktów widokowych, zaś atrakcję dla żądnych zwiedzania stanowi zabytkowa XIX-wieczna twierdza Boyen. Ze względu na jednak niewielką ilość obiektów do zwiedzania, to miasto będzie szczególnie dobrym wyborem, jeżeli szukacie typowego odpoczynku - zarówno w bardziej leniwej, jak i aktywnej formie. Słoneczne dni spędzicie wylegując się na plaży lub żeglując po jeziorze. W Giżycku znajduje się również atrakcja w formie parku linowego, do którego warto się wybrać całą rodziną. 

Obawiasz się, że ciężko będzie wam zaznać spokoju w turystycznym mieście? Postaw na mniejsze miejscowości, które również mają wiele do zaoferowania! Jednym z nich jest Lubawa, która może poszczycić się obecnym na swojej ziemi Zamkiem Biskupów Chełmińskich. Jest to miejsce, które odwiedzał sam Mikołaj Kopernik, dlatego też stanowi nie lada gratkę dla młodszych i starszych miłośników historii. Chcąc pozostać w historycznym klimacie, możecie zatrzymać się w znajdującym się pobliżu Pałacu Mortęgi Hotel & SPA - niezwykłym hotelu dla rodzin z dziećmi na Mazurach, z którego ofertą zapoznasz się bliżej na stronie https://palacmortegi.pl/oferty/wakacje-dla-rodzin-z-dziecmi-mazury. Apartamenty urządzone w szlacheckim stylu, stadnina koni i strefa odnowy biologicznej to jedynie część z tego, co do zaoferowania odwiedzającym ma to magiczne miejsce.  

Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie - zwłaszcza rodziny z dziećmi, którym zależy na odpoczynku wśród natury. Niezależnie od wybranej miejscowości, nie sposób nie docenić uroków tego regionu, oferującego przez cały rok wiele fantastycznych przygód turystom. Bez problemu można również znaleźć przyjazny hotel z atrakcjami dla dzieci na Mazurach, w którym oprócz komfortowego noclegu, każda rodzina zazna prawdziwego odpoczynku pomiędzy dniami pełnymi różnorodnych przygód.

Za publikację tego artykułu pobraliśmy wynagrodzenie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.