dzisiaj jest niedziela, 19 września 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Idealny plecak dla dziecka na wakacje

2021-08-01 21:49

Plecak dla przedszkolaka

Znalezienie odpowiedniego plecaka dla dziecka nie jest łatwą sprawą. Czym innym będą kierowali się rodzice dziecka, a czym innym sam maluch. Dla rodziców ważna będzie:

  • ergonomia,
  • jakość wykonania plecaka,
  • waga,
  • materiał wykonania.

Dziecko natomiast zwróci uwagę na kolor i wzór. Zwłaszcza plecaki z postaciami z ulubionych bajek będą cieszyły się zainteresowaniem malucha.

Plecak dziecięcy wg rodziców

Wróćmy na razie do preferencji rodziców. Plecak dziecięcy musi być przede wszystkim lekki. Co to oznacza i czemu to jest ważne? Waga lekkiego plecaka zaczyna się już od 220 gramów. Tyle waży np. niebieski plecaczek Baby shark". To niewiele więcej niż 2 tabliczki czekolady lub tyle, co kostka masła.

To ma znacznie dla dziecięcego kręgosłupa, który nie powinien być nadmiernie obciążany. Podobnie jest z ergonomią dziecięcego plecaka. Ważne są dobrze wykonane, miękkie i nieuwierające ramion dziecka paski, które dodatkowo powinny być wyposażone w regulację, pozwalającą na dopasowanie plecaka do wzrostu dziecka. Niektóre plecaki, zwłaszcza dla mniejszych dzieci mają specjalną smyczkę. Dzięki niej łatwo można mieć kontrolę nad dzieckiem, niekoniecznie trzymając go cały czas za rękę podczas wycieczki. Takie smyczki są np. w modelu plecaka Żółty kaktus".

Co do samego materiału, to istotna jest jego jakość, trwałość i komfort użytkowania. Plecaki SuperCute z oferty Habarri są wykonane z przyjemnego w dotyku, nieodkształcającego się trójwarstwowego materiału. Składają się na niego:

  • cienka warstwa PU (syntetycznej skóry) dodatkowo pokrytej wodoodporną powłoką,
  • warstwa pianki EVA,
  • od wewnątrz materiał multi-spandex.

Materiały te są powszechnie wykorzystywane np. w butach sportowych, odzieży treningowej, czy też w podkładkach pod myszkę. Dzięki takiej budowie plecak jest także łatwy do utrzymania w czystości, a ewentualne zabrudzenia można usunąć wodą z mydłem.

Plecak wg przedszkolaka

Trudno się dziwić, że dzieci kierują się głównie własnym gustem. Z rodzicielskiego doświadczenia wiem, że liczy się dla nich kolor i kształt. Lubią, gdy zabawki i ubranka nawiązują do bohaterów ulubionych bajek. Mogą też przedstawiać sympatyczne zwierzaki jak misie lub pieski, a także urocze owady — biedronki lub pszczółki. Nie inaczej jest z plecakami dla małych dziewczynek i małych chłopców. Chłopcy często wybierają Plecak-Auto, bardzo podobny do legendarnego Zygzaka McQueen. Wśród dziewczynek rekordy popularności bije tymczasem plecaczek w kształcie biedronki, który nieznacznie wyprzedza w rankingu plecak "Jednorożec".

Funkcjonalność i łatwość użytkowania dziecięcego plecaka

Dla dzieci i ich rodziców ważna jest też funkcjonalność i łatwość użytkowania. To może zapewnić konstrukcja samego plecaka. Dziecko nie zrazi się do niego, jeśli plecaczek łatwo będzie otworzyć. W przypadku plecaków SuperCute od Habarri każdy z nich jest zamykany na łatwy w obsłudze zamek błyskawiczny. Dodatkowo maluchowi do takiego plecaczka spokojnie można zapakować butelkę z wodą, owoc i drobną przekąskę, a nawet ukochaną maskotkę. O porządek w plecaczku zadbają odpowiednie przegródki.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.