dzisiaj jest niedziela, 11 kwietnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pościel dla dziewczynki

2021-04-02 10:35

Pościel dla dziewczynki w młodszym wieku – noworodek i niemowlak

Maluszki tj. noworodki i niemowlaki są bardzo wrażliwe, dlatego też w ich przypadku idealna będzie pościel z maturalnej tkaniny, najlepiej bawełniana pościel dla dziewczynki. Ponadto, należy zwrócić uwagę na estetykę wykończenia danej pościeli oraz zapięcie poszewek. Nieestetycznie wykończona pościel dla dziewczynki może w nocy ją uwierać, będąc tym samym mało komfortową. Bezpieczeństwo dziecku zapewni zapięcie poszewek w formie zamka błyskawicznego tj. suwaka. Kwestia rozmiaru uzależniona jest w dużej mierze od rozmiaru kołderki – najczęściej jednak praktykuje się, że pościel dla dziewczynki w tym wieku wynosi 100x135 (nazywana pościelą łóżeczkową). Czasami rodzice decydują się na mniejszy rozmiar tj. 120x90. Warto jednak pamiętać, iż ten rozmiar posłuży dziecku maksymalnie do drugiego roku życia, natomiast ten większy do okresu przedszkolnego.

Pościel dla dziewczynki w wieku przedszkolnym i szkolnym

Dla najmłodszych dzieci oraz tych w wieku przedszkolnym zaleca się, aby pościel wybierana była w jaśniejszych barwach, ze względu na ewentualne ryzyko podrażnienia skóry wrażliwej dziecka barwnikami, które znajdują się w ciemnych i kolorowych kompletach pościeli. Pościel dla dziewczynki w wieku szkolnym może być wielobarwna - w starszym wieku ryzyko podrażnień i uczuleń na barwnik jest o wiele mniejsze. Dodatkowo, przy wyborze pościeli do pokoju dziewczynki należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. W tym przypadku również zaleca się tkaninę naturalną np. bawełnę. Warto zwrócić także uwagę, czy dany komplet pościeli dla dziewczynki posiada odpowiedni certyfikat i spełnia rygorystyczne normy, które są gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Zaleca się, aby dziecko w tym wieku posiadało już nieco większy rozmiar pościeli aniżeli 100x135. Najczęstszym wyborem rodziców jest rozmiar 140x200 centymetrów.

Pościel dla dziewczynki w wieku nastoletnim

Pościel dla dziewczynki w wieku nastoletnim powinna charakteryzować się tymi wszystkimi właściwościami, co w wieku młodszym. Omawiając temat wyboru kompletu, warto jedynie zastanowić się nad jego rozmiarem. Pościel do pokoju dziewczynki w tym wieku może być w dwóch rozmiarach: 140x200 centymetrów albo 160x200 centymetrów. Wybór w dużej mierze zależny jest od preferencji nastolatki, jak i wielkości materaca oraz kołdry jaką posiada.

Pościel dla dziewczynki - wygląd

Rodzice wiedzą najlepiej, że dziecko, niezależnie od wieku potrafi mieć swoje zdanie na różne tematy, głównie takie, które dotyczą ich bezpośrednio. Tematy te dotyczą ich ubioru, wystroju pokoju a także pościeli, w której śpią. Wiele dzieci czy nastolatków chce mieć ostateczne zdanie w wyborze kompletu. Mniejsze dzieci o wiele chętniej kładą się do snu, wiedząc, że pościel została wybrana przez nich bądź jest w ich ulubiony wzór. Starsze dziewczyny rzadko pozostawiają wybór rodzicom, pragną, by wybrany komplet pościeli pasował do wystroju ich pokoju, nadawał mu charakteru oraz był tym wymarzonym. Na szczęście, we współczesnym świecie każdy może wybrać to, co mu się podoba, dzięki bogatej ofercie pościeli. Sklep internetowy Szpulka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom tych małych oraz większych klientów stworzył magiczne miejsce w sieci, gdzie znajdziemy bajeczną pościel dla dziewczynki z uczuciem. Pościel dla dziewczynki Szpulka uszyta została z naturalnej, wysokiej jakościowo tkaniny, z uwzględnieniem estetyki wykonania.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.