dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Prezent na roczek dla chłopca - co wybrać?

2020-10-16 00:10

Prezenty na 1 roczek dla chłopca

Kupując coś na urodziny dla dziecka trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy pragniemy kupić coś wprost dla dziecka, czy też dla rodziców, by pomóc im w opiece nad nim. Można wybrać zabawkę, albo produkt edukacyjny, a można także zdecydować się na przykład na coś praktycznego, funkcjonalnego - jak choćby pościel. Można ustalić z rodzicami maluszka co w danej chwili jest im najbardziej potrzebne. Jeśli to jakaś wyjątkowo droga rzecz, nawet kilka osób może się złożyć na prezent. Warto by otrzymali coś, co jest im naprawdę niezbędne, zamiast kilku rzeczy bez których mogliby się obyć.

Jeśli jednak nie ma żadnych sugestii, albo ktoś pragnie na własną rękę kupić coś dla malca, oto kilka pomysłów:

  • zabawki rozwijające kreatywność i zmysł artystyczny u dzieci - na przykład zestawy do malowania palcami, zwierzątka z baloników czy pomponów, czy też różnego rodzaju tablice manipulacyjne.
  • zabawki edukacyjne, które mają pomóc w rozwoju dziecka, jak na przykład puzzle z głosami zwierząt, puzzle 3D, klocki drewniane, pozytywki czy samochodziki z dźwiękiem.
  • książki z opowiadaniami i bajkami, które rodzice mogą czytać dziecku do snu - w tej chwili jest wielki wybór tych ozdobionych wspaniałymi, nawet trójwymiarowymi ilustracjami, które pomogą zwizualizować przebieg akcji. 
  • zabawki, które ucieszą każde dziecko i pomogą im ćwiczyć koordynację ruchową - na przykład chodzik czy auto do odpychania nóżkami.

Prezent na roczek dla chłopca od dziadków

Idealny prezent na roczek dla chłopca to taki, który pozwoli mu się bawić, ale i uczyć. Wielu dziadków ma problem z wybraniem odpowiedniego podarunku dla swojego wnuka - nie wszyscy umieją zamówić coś online, albo są w na tyle dobrej formie by odwiedzić kilka sklepów w poszukiwaniu czegoś stosownego. Warto więc by postawili na rzeczy uniwersalne, kierując się swoją intuicją. Sporo inspiracji można znaleźć na przykład na stronie internetowej rodzice.pl. Dziadkowie mogą kupić wnukowi klocki (oczywiście dopasowane do jego wieku), książkę dla dzieci z obrazkami, jeżdżące zabawki do ciągnięcia, albo różnego rodzaju tablice manipulacyjne, z dźwiękiem, które z pewnością spodobają się każdemu maluchowi. Ciekawym pomysłem jest też poduszka ochronna do nauki chodzenia, która będzie amortyzować upadki. Prezentem na roczek dla chłopca może też być huśtawka czy wiszący kosz dla dzieci.

Dziadkowie mogą też zainwestować w pamiątkowe albumy, w których samodzielnie umieszczą fotografie maleństwa, albo pozostawią to jego rodzicom. W tej chwili oferta podobnych produktów jest naprawdę spora - wiele z nich jest też personalizowanych.

Prezent na roczek dla chłopca od chrzestnej

Prezenty na 1 roczek dla chłopca mogą być bardziej praktyczne lub typowo zabawkowe, zapewniając dziecku frajdę i wspaniały humor. Prezenty od chrzestnej czy chrzestnego zwykle są najbardziej okazałe. Można jednak zainwestować zarówno w coś, z czego maluch od razu skorzysta - jak pościel, ubranka czy zabawki - jak i w coś, co będzie stanowiło dla niego pamiątkę na przyszłość. Najlepiej zaś zadbać o jedno i drugie. Dobrym pomysłem na prezent będzie fotoksiążka, która dokumentuje pierwszy rok życia dziecka i będzie dla niego pamiątką na całe życie. Można też wybrać zestaw złożony z albumu, ramki na zdjęcia i ozdób, którymi samodzielnie się ów album zdobi. Niektóre albumy są przeznaczone do samodzielnego wypełnienia wszystkich informacji o dziecku - można w nich nawet umieścić odcisk rączki i stópki dziecka. Oczywiście, informacje wpisują już samodzielnie rodzice.

Dobrą pamiątką są też wszelkie personalizowane prezenty, które także można zatrzymać na pamiątkę - jakiś ładny kocyk z imieniem albo miś z imieniem dziecka. Wybór jest w tej chwili naprawdę ogromny! W ostateczności można też po prostu wręczyć rodzicom pieniądze - z pewnością zostaną właściwie spożytkowane.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.