dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jaki termos dla dziecka warto kupić do szkoły i na wycieczki?

2020-10-15 17:43

Rodzaje termosów

Rynek oferuje dwa rodzaje termosów – do napojów i obiadowe. Współczesne modele różnią się od tych tradycyjnych, używanych przez naszych rodziców i dziadków – tamte łatwo ulegały stłuczeniu. Miały wyłącznie szklane wkłady, były zamykane na korek (wykonany z prawdziwego korka) i określone pojemności: 0,5 l, 3/4 l oraz 1 litr. Obecne termosy mogą mieć różne pojemności: od bardzo małych (280 ml), przez 471 ml, 650 ml i 710 ml, aż do dużych – litrowych i większych. Z uwagi na postęp nauki i technologii, różnią się także budową, rodzajem wkładu (np. metalowe, izolacyjno-próżniowe), trwałością, długością utrzymania temperatury (aż do 24 godzin), nie wspominając już o wyglądzie.

Czym powinien wyróżniać się termos dla dziecka?

Termos dla dzieci powinien być odporny na wstrząsy i uderzenia oraz szczelny. Wiadomo, że nasze pociechy nie przejmują się za bardzo zasadami bezpieczeństwa. Potrafią beztrosko rzucić o ziemię plecakiem, w którym znajduje się termos, nie zastanawiając się nawet nad możliwymi konsekwencjami. Oprócz trwałości termos dla dziecka powinien posiadać także specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem, aby np. przyciśnięty czy uderzony nie doprowadził do zalania zeszytów i książek. Otwieranie i zamykanie termosu powinno być dla dziecka bezpieczne i łatwe – bez pomocy rodziców. Dobrze, jeśli dno termosu zaopatrzone jest stabilną, antypoślizgową stopą.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze termosu?

Przede wszystkim termos dla dziecka powinien być poręczny, aby łatwo było go wkładać i wyjmować z plecaka. Nie może też być za ciężki ani zbyt duży, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca. Podczas wyboru termosu należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Jeśli ma służyć przede wszystkim w szkole, do dostarczania ciepłych napojów, warto kupić dziecku bardzo wygodny termos ze słomką, dzięki czemu może ono pić bezpośrednio, bez konieczności przechylania i nalewania napoju do kubka. Jeśli pociecha nie ma możliwości spożycia w szkole ciepłych posiłków, należy zaopatrzyć ją w termos obiadowy. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są bezpieczne termosy ze stali nierdzewnej. Na wycieczce dobrze sprawdzą się specjalne modele wyposażone w różne dodatki, jak np. składaną łyżkę lub kubek, do którego można nalać zupę.

Jaki termos wybrać dla dziecka?

Zakup termosu dla dziecka do szkoły to doskonały pomysł. Aby nasza pociecha chętnie z niego korzystała, powinien mieć atrakcyjny wygląd – najlepiej, jeśli wyboru osobiście dokona przyszły właściciel. A wybór jest ogromny – dostępne są termosy z motywami bajkowymi, samochodowymi, sportowymi itd., o różnorodnej kolorystyce. Termos dla dziecimniejszych powinien być zaopatrzony w specjalny ustnik, który zapobiega rozlaniu płynu. Dla starszych użytkowników można kupić termos z kubeczkiem i uszkiem do trzymania.

Jaki termos na wycieczkę?

Jeśli wycieczka odbywa się latem, kiedy jest ciepło, wystarczy zaopatrzyć dziecko w napoje w plastikowych opakowaniach – są one nietłukące i bezpieczne. Jeśli jednak nasza pociecha wyjeżdża, kiedy jest zimno, powinna mieć w plecaku termos z gorącą herbatą lub kakao. Dzięki temu można uchronić je przed przeziębieniem. Warto zainwestować w termos wysokiej jakości, od sprawdzonego producenta. Taki model długo trzyma ciepło, jest przy tym lekki, ergonomiczny i całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Na szczególną uwagę zasługuje termos próżniowo-izolacyjny, który dzięki zastosowaniu trzech warstw izolacyjnych, utrzymuje pożądaną temperaturę przez całą dobę. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnego systemu nalewania, otwierania i zamykania „na klik” nie wymaga odkręcania wewnętrznej pokrywy. Jest on wyjątkowo odporny na działanie temperatur zewnętrznych – po prostu idealny na zimowe wycieczki w góry.

Zobacz też inną publikację: Termos na jedzenie – dlaczego warto mieć go zawsze pod ręką?

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.