dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Meble do pokoju dziecięcego – funkcjonalność i bezpieczeństwo

2020-09-24 10:27

Minimalizm – kluczowe hasło w pokoju dziecka

Pokój dziecka powinien być pełen harmonii i optymizmu. Pastelowe kolory są wręcz pożądane, ale u starszaka może pojawiać się więcej akcentów o wyrazistych barwach. Należy zwrócić uwagę, aby przestrzeń nie była zagracona, dlatego najlepiej kupić wyłącznie meble, które są niezbędne. Najważniejsze jest wygodne łóżko. Dla kilkulatka odpowiednie rozwiązanie stanowi tapczanik z barierką. Pozostałe meble dla dzieci to przede wszystkim pojemna szafa i stoliczek lub biurko. Jeżeli w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, powinna w nim stanąć również komoda. Dzięki temu wszystkie drobiazgi się pomieszczą i łatwiej będzie zachować porządek.

Meble z materiałów zdrowych dla dzieci

Starsze dzieci są coraz bardziej aktywne. Bawią się na różne sposoby, biegają po pokoju, rysują lub oddają się innym kreatywnym zajęciom. Nadal jednak w ciągu dnia zdarza się, że ucinają sobie drzemkę. Dlatego ważne jest, aby meble do dziecięcego pokoju były funkcjonalne i bezpieczne. Z tego względu wybór wyposażenia należy zacząć od zastanowienia się, z jakich materiałów powinno być wykonane. Naturalne materiały są najzdrowsze i najbezpieczniejsze, ponieważ nie zawierają toksycznych związków chemicznych. Oznacza to, że meble do pokoju dla dzieci wykonane z drewna są wskazanym wyborem. Drewno minimalizuje ryzyko pojawienia się niepokojących objawów alergicznych. Znakomite właściwości antystatyczne ma drewno sosnowe. Kurz nie kumuluje się na nim szybko, co zapobiega rozwojowi roztoczy, które wywołują reakcje uczuleniowe. Różnorodne propozycje mebli są dostępne na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/. Pomalowane ekologicznymi farbami wodnymi spełniają wszystkie normy jakościowe.

Funkcjonalne rozwiązania, które cieszą dzieci

W małym pokoju trudno czasem znaleźć miejsce na wszystkie meble, dlatego dobrym pomysłem są szafki na kółkach, które można przestawiać i bez problemu wsunąć pod biurko, ale również wiszące półeczki. Wiadomo, że biurko zajmuje nieco przestrzeni, dlatego producenci oferują praktyczne rozwiązania, gdzie piętrowe łóżko jest połączone z wysuwanym biurkiem albo biurkiem, które jest zorganizowane bezpośrednio pod nim. Wchodzenie po drabince stanowi zwykle dla dzieci rodzaj zabawy, więc może sprawi to, że chętniej będą kładły się spać.

Uniwersalna kolorystyka mebli

Kolory zastosowane w pokoju dziecka mają znaczenie. Jasne barwy działają relaksująco i wyciszająco, a przy tym sprawiają, że pokój wydaje się bardziej rozświetlony. Optymistyczny wystrój wpływa na nastrój dziecka. Warto zdecydować się na meble dziecięce białe, ponieważ nadal będą pasować do aranżacji, nawet gdy zdecydujemy się na zmianę koloru ścian.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.