dzisiaj jest czwartek, 29 października 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

2020-09-18 10:11

Ochrona skóry przed warunkami atmosferycznymi

W czasie jesiennych spacerów należy zabezpieczyć skórę dziecka przed wiatrem, chłodem, wilgocią oraz przed promieniami słonecznymi. Dobrze dobrany krem ochronny jest podstawą spacerów w chłodniejsze dni. Do pielęgnacji i ochrony skóry dziecka należy wybierać specjalnie do tego przeznaczone kosmetyki dla dzieci, które można kupić online, np. w bee.pl. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, brak odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi może doprowadzić do jej podrażnień. 

Ubranie na cebulkę

Strój dziecka musi być przede wszystkim wygodny. Najlepiej sprawdzi się ubiór „na cebulkę” – składający się z kilku cienkich warstw. Gdy w ciągu dnia zrobi się cieplej, można łatwo zdjąć wierzchnią warstwę odzieży. Dzieci są bardzo aktywne, wszelkie zabawy na placach zabaw, bieganie, skakanie, w przypadku nieodpowiedniego ubioru mogą skończyć się przegrzaniem organizmu, spoceniem, a to może doprowadzić do przeziębienia. 

Dobrze dobrane obuwie

Istotnym elementem stroju są buty. Muszą być odpowiednio ciepłe, lekkie i nieprzemakalne. Buty na jesień powinny mieć grubszą, antypoślizgową podeszwę. 

W czasie deszczu

Jesień to dość kapryśna i zmienna pora roku. Często pada deszcz, ale nie jest to powód, aby rezygnować ze spacerów. Wystarczy założyć dziecku kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy. Ulubioną zabawą dzieci w czasie deszczu jest chodzenie po kałużach. Nie warto im tego zabraniać. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu zwłaszcza przy gorszej pogodzie hartuje organizm i poprawia jego odporność.  

Dbanie o higienę

Choć jesienią dziecko nie przebywa już na dworze tak długo, jak latem i znacznie mniej się poci, to wciąż trzeba dbać o jego higienę. Niezbędna jest regularna kąpiel, która usunie gromadzący się na skórze pot i kurz. Kąpiel nie powinna trwać długo, gdyż zbyt długi kontakt z wodą wysusza skórę. Do kąpieli należy stosować delikatne środki myjące – emulsje i emolienty przeznaczone dla dzieci. Są bezpieczne, delikatnie nawilżają i natłuszczają skórę.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.