dzisiaj jest poniedziałek, 02 sierpnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dlaczego warto wybrać foteliki 9-25 kg?

2020-07-08 13:07

Dlaczego warto wybrać fotelik 9-25 kg

Gdy dziecko wyrasta z pierwszego fotelika stajemy przed zakupem następnego modelu. Kolejnym wyborem będą zatem produkty w kategorii 9-18 kg bądź 9-25 kg. Sprawdźmy, jakie zalety posiadają foteliki 9-25 kg i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Foteliki samochodowe 9-25 kg przeznaczone są dla dzieci od około 12. miesiąca życia, aż do około 5 lat. Jest to okres, kiedy budowa anatomiczna dziecka intensywnie się zmienia i rodzicom ciężko jest dopasować fotelik do jego ciała. Z tym problemem poradzili sobie producenci fotelików, oferując modele w przedziale 9-25 kg, które pozwalają na przewożenie dziecka w bezpieczny sposób, aż do momentu dopasowania go do fotelika ostatniego przedziału.

Jazda tyłem

Foteliki 9-25 kg umożliwiają dłuższe przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy, niż ma to miejsce w przypadku fotelików 9-18 kg. Jest to najlepszy sposób podróżowania w tym wieku, który podczas wypadku gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Niezależne badania potwierdzają, że foteliki mocowane tyłem do kierunku jazdy podnoszą aż 5 krotnie poziom bezpieczeństwa.

Sposób montażu

Decydując się na zakup fotelika 9-25 kg nie musimy się zamartwiać, że nie będzie on pasował do naszego auta. Większość modeli w tej kategorii montowana jest za pomocą pasów samochodowych. Jednak dobre foteliki 9-25 kg można mocować, aż na trzy różne sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście pasy bezpieczeństwa znajdujące się w każdym aucie, drugi to system ISOFIX, a trzeci to Top Tether. Aby uzyskać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa rekomendowany jest równoczesny montaż na systemie ISOFIX oraz Top Tether. Foteliki te zazwyczaj są kompaktowe, dzięki czemu pasują również do niewielkich aut.

Możliwość regulacji

Foteliki w tej kategorii wagowej są przeznaczone zarówno dla niemowląt, jak i dla przedszkolaków. Muszą zatem posiadać możliwość odpowiedniej regulacji, aby móc je dopasować odpowiednio do wzrostu dziecka. Dobry fotelik 9-25 kg posiada zagłówek z regulacją wysokości oraz pasy bezpieczeństwa, które również można odpowiednio ustawić.

W fotelikach z tego przedziału wagowego przewożone mogą być dzieci, które podczas podróży chętnie śpią, dlatego też wielu producentów proponuje możliwość regulacji pochylenia oparcia.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nim fotelik zostanie dopuszczony do sprzedaży musi zostać przebadany. Wszystkie modele sprawdzane są pod kątem zgodności z normą ECE R-44-04. Część marek decyduje się jednak sprawdzić swoje produkty dokładniej, poprzez oddanie ich do udziału w niezależnych testach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo dziecka powinno być priorytetem, więc podczas zakupu fotelika koniecznie należy zwrócić uwagę, czy posiada on stosowne atesty i przeszedł testy zderzeniowe. Możliwość przefiltrowania fotelików 9-25 kg pod kątem ocen w testach zderzeniowych oferuje np. sklep dziecięcy Boboking

Dłuższy okres użytkowania

Kupując fotelik 9-25 kg mamy pewność, że posłuży on zdecydowanie dłużej, niż w przypadku modelu do 18 kg. Jest to niewątpliwa zaleta w przypadku dzieci, które urodziły się z większą masą ciała. Dopiero po osiągnięciu przez nie 25 kilogramów będziemy zmuszeni do wymiany fotelika, co przekłada się poniekąd na oszczędność. Jedno jest pewne, modele 9-25 kg w wersji RWF są zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, niż zbyt wczesne korzystanie z fotelika ostatniej kategorii.

Fotelik samochodowy z przedziału 9-25 kg posiada cechy, które są jego niewątpliwymi zaletami. Z pewnością będzie to doskonały wybór dla rodziców, którzy chcą maksymalnie wydłużyć jazdę tyłem do kierunku jazdy bądź boją się, że dziecko zbyt szybko wyrośnie z fotela 9-18 kg.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.