dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Bezpieczny aktywny odpoczynek dzieci

2020-05-27 23:16

Bezpieczna aktywność fizyczna

Przygotowanie warunków do aktywności fizycznej jest najważniejsze w kontekście bezpiecznego wysiłku. Najczęstszą przyczyną zgłaszania się do szpitalnych oddziałów ratunkowych jako skutek aktywności fizycznej okazuje się nieprawidłowe przygotowanie do aktywnej zabawy. Nieprzestrzeganie regulaminów bezpieczeństwa, sport w miejscach nieprzystosowanych do aktywności oraz rezygnacja z noszenia odzieży ochronnej stanowią niektóre z czynników zwiększających ryzyko poważnego urazu.

Kolejnym ważnym elementem bezpiecznej aktywności fizycznej jest dostosowanie rodzaju sportu do wieku i możliwości, co jest faktem istotnym i znanym wśród trenerów oraz na zajęciach z wychowania fizycznego w szkole. Dzieci młodsze wykonują inne ćwiczenia niż młodzież nastoletnia. W przypadku nastolatków adekwatne jest bezpośrednie zwiększanie siły fizycznej, w przypadku dzieci młodszych ćwiczenia powinny opierać się na zwiększaniu gibkości oraz zwinności. Zbyt szybkie wprowadzenie dyscyplin sportowych i wielu aktywności fizycznych może spowodować problemy w późniejszym życiu człowieka.

Odpoczynek dziecka powinien w jakiejś części składać się z aktywności fizycznej. Nawet w przypadku braku możliwości aktywności na świeżym powietrzu zabawy ruchowe w domu mogą stanowić pewną alternatywę dla sportu na boisku. Zawsze należy zwracać na adekwatność środowiska domowego do zabawy oraz dostosowanie warunków fizycznych dziecka do sportu.

Co w momencie urazu?

W momencie urazu warto dostosować reakcję do problemu. Należy pamiętać, aby nigdy nie bagatelizować urazów zgłaszanych przez dziecko. Dokładne obejrzenie miejsca urazu i ocena jego istotności pozwala na podjęcie odpowiednich działań w związku z urazem. Każdy dylemat można zgłosić profesjonaliście, np. trenerowi czy fizjoterapeucie, w celu konsultacji.

Urazy sportowe stanowią niemal nieodłączną część aktywnego trybu życia. Zapobieganie urazom poprzez zapewnianie bezpiecznego środowiska zabawy oraz dostosowywanie dyscypliny sportowej dla dziecka pozwala jednak na minimalizację szkód związanych z urazami, jednocześnie maksymalizując pozytywne skutki sportu. 

Utrzymanie skóry dziecka w dobrej kondycji

Bezpieczeństwo aktywności dziecka wiąże się również z dbaniem o przestrzeń zabaw. Dodatkowo warto zadbać o skórę dziecka, zwłaszcza gdy jest ona narażona na zmiany podczas sportowej aktywności. Dla małych entuzjastów sportu została stworzona specjalna emulsja żelowa – Fastum Junior. Receptura preparatu, oparta na działaniu naturalnych składników, takich jak kadzidłowiec czy escyna zapewniają skórze uczucie komfortu a chłodzący mentol natychmiastowe uczucie ulgi. Emulsja żelowa po nałożeniu na skórę szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.