dzisiaj jest wtorek, 25 lutego 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wczasy w Azji – 3 miejsca, które musisz zobaczyć w Wietnamie

2020-01-15 19:47

Wakacje w Wietnamie – dlaczego warto? 

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Azji, gdzie bogactwo kulturowe sięgające tysięcy lat wstecz splata się z teraźniejszością, to koniecznie wybierz Wietnam. Jest to niezwykle barwne miejsce, gdzie wszystko ma intensywniejszy smak i zapach, a tętniące życiem uliczki zapraszają do odkrywania zakamarków miast. Wietnam to jednak nie tylko kolorowe i głośne miasta i miasteczka, ale również piaszczyste plaże na południu, spokój, harmonia i zachwycające krajobrazy. Jednym słowem, Wietnam jest pełen sprzeczności, które tworzą niezwykle atrakcyjną mieszankę. By zorganizować ciekawe wyjazdy po Azji, warto skorzystać z oferty polskiego biura podróży w Azji. Nie trzeba się wówczas martwić o kwestie logistyczne i organizacyjne, co jest bardzo istotne w przypadku odległych kierunków. Biuro organizuje także wyjazdy do Azji z dzieckiem, by rodzice spokojnie mogli zabrać swoje maluchy nawet w tak odległą podróż.

Wczasy w Azji – 3 miejsca, które musisz zobaczyć

Hanoi

Jeśli chodzi o wakacje w Azji, Wietnam ma do zaoferowania niezwykle bogatą gamę atrakcji. Ważnym punktem na turystycznej mapie tego kraju jest oczywiście Hanoi. To stolica kraju, a więc wakacje w Wietnamie nie mogą obyć się bez zahaczenia o tak istotne miejsce. Pełne architektonicznych smaczków dzielnice zauroczą każdego wielbiciela zwiedzania. Warto obejrzeć zapierające dech w piersiach monumentalne świątynie, powłóczyć się po tętniących życiem bazarach, a także posmakować lokalnej kuchni.

Warte odwiedzenia są takie miejsca, jak:

 • Świątynia Literatury,
 • więzienie Hoa Lo,
 • kapliczka Ngoc Son,
 • Jezioro Zwróconego Miecza,
 • Teatr Laleczek Wodnych i wiele innych.

Zatoka Ha Long

Zatoka o niezwykle wdzięcznej i poetyckiej nazwie – Zatoka Opadających Smoków. Jeśli wczasy w Azji, to koniecznie wizyta właśnie w tej zatoce, która nie bez powodu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Skaliste wybrzeże robi niesamowite wrażenie, niewielkie wysepki oraz malownicze widoki sprawiają, że Zatoka Ha Long wydaje się mirażem z najpiękniejszego snu. Warto zapoznać się z legendą, którą osnuta jest zatoka – według miejscowych podań została ona bowiem stworzona przez smoki, które broniły Wietnamu przed najazdem nieprzyjaciół. Życie w zatoce toczy się na łodziach i tratwach. Nocując na jednej z takich łodzi (oczywiście sprawdzonej przez biuro podróży, a tym samym w pełni bezpiecznej) można poczuć klimat i atmosferę tej części Wietnamu w sposób niemal namacalny. Bezsprzecznie warto!

Wrażeń w trakcie pobytu w Zatoce Ha Long dostarczą takie atrakcje, jak:

 • nocleg na pokładzie łodzi,
 • rejs pomiędzy skalistymi wysepkami,
 • malownicze widoki,
 • posiłek w okrętowej restauracji (złożony z lokalnych przysmaków),
 • zwiedzanie Zaskakującej Jaskini,
 • możliwość uczestniczenia w połowie kalmarów.

Delta Mekongu

Dla wszystkich, których interesują ciekawe wyjazdy po Azji, będzie to idealny kierunek. Jest to bowiem jedno z najciekawszych miejsc, położone na południu Wietnamu u ujścia rzeki Mekong. Malownicze krajobrazy dopełnia miejscowa kultura i folklor, co razem tworzy niesamowity obraz tego regionu. Warto poświęcić nieco więcej czasu, aby spokojnie i bez pośpiechu odkrywać tajemnice tego miejsca.

Na swojej liście warto zanotować takie atrakcje, jak:

 • Pływający Rynek,
 • miasto kolonialne Can Tho,
 • przejażdżkę wietnamskim pojazdem Ben Tre Drift,
 • skosztowanie regionalnych dań (np. ryba słoniowe ucho),
 • zwiedzanie cegielni, manufaktury cukierków kokosowych oraz domu Babci Od Makatek,
 • zwiedzanie prowincji Ben Tre i wiele innych.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.