dzisiaj jest piątek, 25 września 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Muzeum Krakowa

2019-09-27 12:46

MIESZKANIE DLA MIESZCZANINA - WARSZTATY PLASTYCZNE
28 września (sobota) godz. 12.00
Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla młodzieży w wieku 13–16 lat. Prowadzenie: Michał Hankus
„Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś” – to hasło przewodnie wielu popularnych programów telewizyjnych dotyczących nowoczesnego urządzania mieszkań i mających poprawić komfort domowników. Czy na pewno nowoczesne projekty uwzględniają potrzeby wszystkich członków rodziny? Czy projektowane mieszkania dla mieszczan nie są do siebie zbyt podobne? Warsztaty będą okazją do kreatywnego wykorzystania wyobraźni i stworzenia własnego projektu wnętrza, które odpowiadać będzie potrzebom najbliższych oraz dzięki pomysłowości uczestników stanie się przestrzenią jedyną w swoim rodzaju.
Koszt 5zł/os

Czy zwiedziłeś już wystawę czasową „Mieszczanin”? Jeżeli nie, to zrób to koniecznie! Wystawa przedstawia inne spojrzenie na „strasznych mieszczan” i próbę dostrzeżenia w nich ogromnego potencjału, który doprowadził do rozwoju Krakowa na przełomie XIX i XX wieku. To miejsce dialogu „starego z nowym“, historii ze współczesnością. Stawiamy widzom otwarte pytania: czy są potomkami dawnego zmitologizowanego mieszczaństwa, czy grupą tzw. „nowych mieszczan“, których profil psychologiczny i socjologiczny kreują współcześni naukowcy i publicyści.
MIESZCZANIN
15 maja – 27 października 2019
Kamienica Hipolitów

WARSZTATY SZOPKOWE
dla dzieci - dla grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi na warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej.
Uczestnicy warsztatów w trakcie zajęć przygotują szopki, które wezmą udział w 77. Konkursie Szopek Krakowskich i zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Muzeum Krakowa.
W ramach warsztatów odbędą się 3 spotkania poświęcone kolejnym etapom budowania szopki:
1. Konstrukcja
2. Dekoracje
3. Postaci

Zgłoszenia
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się e-mailem na adres: info@muzeumkrakowa.pl do 9 października 2019 r. Spośród zainteresowanych wylosujemy uczestników uprawnionych do udziału w warsztatach.
Warsztaty odbywać się będą w oddziale Celestat, ul. Lubicz 16

Informacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków
czynne codziennie od 10.00 do 19.00
tel. 12 426 50 60
info@muzeumkrakowa.pl
www.muzeumkrakowa.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.