dzisiaj jest niedziela, 26 stycznia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wycieczki z dziećmi - co spakować i kto powinien to zrobić

2019-08-29 11:55

Wiek dziecka a jego bagaż

Małe dzieci – mały kłopot, choć niekoniecznie mały bagaż. W bagażu niemowlaka mieści się praktycznie cała jego wyprawka plus zapas pieluch i chusteczek. Oczywiście nie ma sensu przesadzać. Wyjazd na weekend nie wymaga zabrania dziesięciu kompletów ubrań na zmianę. Z drugiej strony – nigdy nie wiadomo, kiedy przydarzy się ta najbardziej niemiła dla rodziców niespodzianka, a pranie na wyjeździe na pewno nie będzie łatwe. Zaletą ubranek dziecinnych jest ich nieduży rozmiar, nawet kilkanaście sztuk w bagażu nie zajmie dużo miejsca.

Starsze dzieci chcą same decydować o swoim bagażu i mając na uwadze dobry humor wszystkich wycieczkowiczów, warto przymknąć oko na tych kilka książeczek i pluszaków.

Nastolatek zapewne spakuje się sam i o najważniejszych rzeczach (na przykład bieliźnie na zmianę) zapomni. Za to na pewno weźmie ze sobą smartfona lub tablet. Upewni się też, że w miejscu, do którego jest zaciągany siłą, będzie dostęp do Wi-Fi.

Co wziąć dziecku do jedzenia

Jeśli celem podróży jest miejsce, w którym ciężko o zaopatrzenie, ewentualnie dziecko ma specyficzne potrzeby żywieniowe, jego jedzenie musimy zabrać ze sobą. Najlepiej postawić na produkty suche i paczkowane. Najmłodsze dzieci zapewne chętnie zjedzą tzw. słoiczki.

Dobrym rozwiązaniem jest kupno małej lodówki samochodowej. Zmieszczą się w niej najpotrzebniejsze artykuły, które można przechowywać jedynie w niskich temperaturach. Niektóre lodówki mają funkcję podgrzewania. W tych można odgrzać cały zabrany z domu obiad.

W podróży warto przymknąć oko na zasady zdrowego żywienia i pozwolić dziecku jeść to, co lubi. W końcu to tylko kilka dni. Na pewno trzeba mieć pod ręką napoje, najlepiej wodę.

O jakich ubraniach nie można zapomnieć

Jesień w Polsce bywa kapryśna i nieprzewidywalna. Najlepsze nawet prognozy pogody mogą się okazać mylące. Dlatego, nawet jeśli teoretycznie ma być ciepło i sucho, warto dołożyć do bagażu nieprzemakalną kurtkę i bluzę. Małym dzieciom na pewno przydadzą się kalosze. Z drugiej strony – może okazać się, że będzie zupełnie odwrotnie. Niespodziewane ocieplenie zepsuje humor wszystkim uczestnikom wyprawy, jeśli w bagażu zabraknie podkoszulek i krótkich spodenek. Dla dzieci warto wziąć podwójną liczbę ubrań. One naprawdę szybko się brudzą. Co więcej – nie lubią chodzić brudne i chętnie się przebierają.

Czy warto brać leki na dwa dni

Nie tylko warto, ale nawet trzeba. Oczywiście nie musi to być cała domowa apteczka, jednakże podstawowe medykamenty warto mieć ze sobą. Poza środkiem przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym przyda się maść na ukąszenia, plaster i coś do odkażania ran, a jeśli dziecko tego potrzebuje – leki przeciwalergiczne. Dobrze jest też, jeśli wybieramy się do lasu, mieć ze sobą przyrząd do wyciągania kleszczy.

Kto powinien spakować dziecko

Chciałoby się powiedzieć, że mama, ale ona nie zawsze ma na to czas. Równie dobrze bagażem dziecka może zająć się tata lub niania. Doświadczona opiekunka do dziecka w Poznaniu na pewno poradzi sobie z tym zadaniem. Dużym plusem w tym wypadku będzie jej znajomość dziecięcego gustu. Na pewno zapakuje ulubione ubranka i zabawki, bez których wyjazd nie ma prawa się udać.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.