dzisiaj jest piątek, 13 grudnia 2019

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Sposób na rodzinne wakacje w Zakopanem

2019-07-23 18:06

Na szlaku

Wakacje w górach nieodłącznie wiążą się ze spacerowaniem po szlakach. Górskie drogi są idealne na aktywny wypoczynek z rodziną. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do wędrówki. Koniecznie, trzeba wyposażyć się we właściwie obuwie oraz kurtkę. Nawet latem, w górach może zrobić się chłodno. Na trasę trzeba też zawsze zabrać ze sobą prowiant, wodę. Wybierając się z dziećmi, dobrze jest zdecydować się na prostsze trasy, ale za to bogate pod względem przyrodniczym.

Muzea

W Zakopanem jest sporo muzeów, które mogą spodobać się nie tylko dorosłym, ale też najmłodszym. Miły czas można spędzić w Muzeum Oscypka, czy Muzeum stylu zakopiańskiego. Równie ciekawa może okazać się wystawa figur woskowych, na której można spotkać ulubionych bohaterów książek i filmów. Na trasie zwiedzania warto też umieścić Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. By spokojnie zobaczyć, co oferują wszystkie muzea w mieście koniecznie trzeba się zatrzymać w górskim hotelu dla rodzin z dziećmi.

Zjeżdżalnia Grawitacyjna

Ferie w górach mogą być udane, nawet jeśli nie ma śniegu. Wystarczy wybrać się na niesamowitą Zjeżdżalnie Grawitacyjną na Gubałówce. To obowiązkowy punkt dla wszystkich rodzin, które znalazły się na wakacjach w górach. Zjazd to prawdziwa frajda dla dzieci i dorosłych. Wszyscy będą się świetnie bawić. Można też zamówić zdjęcie wykonane w czasie zjazdu. Niesamowite przeżycia i świetna pamiątka - murowane!

Papugarnia

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie papugarni. To nutka egzotyki w polskich Tatrach. Barwne papugi oczarują dzieci, które na pewno nie będą chciały wyjść z tego miejsca. Ciekawa jest też możliwość wykupienia pudełka z karmą dla ptaków. Daje to możliwość samodzielnego nakarmienia zwierząt. Z całą pewnością znajdą się wtedy tak blisko, że będzie można je pogłaskać. Papugarnia jest atrakcją, która w Polsce jest jeszcze mało popularna.

Trochę czasu dla siebie

Planując urlop w Zakopanem, koniecznie trzeba wybrać odpowiedni nocleg. Przytulny pokój to najlepsze miejsce by odpocząć od zgiełku miasteczka, które w sezonie tętni życiem. Dobrze jest wybierać miejsca z ustaloną już reputacją, taką jak np. hotel dla rodzin z dziećmi w górach Redyk. To miejsce jest wprost stworzone do odpoczynku i regeneracji po aktywnym dniu w górach. W tym samym budynku można też dobrze zjeść. Dzięki temu, nie trzeba zawracać sobie głowy gotowaniem, a dzieci mogą zjeść pełnowartościowy, domowy posiłek. Redyk jest też zlokalizowany w bardzo dostępnym miejscu. Dzięki temu, może być punktem wypadowym nie tylko na górskie szlaki, ale też do Oświęcimia, Wieliczki, czy Krakowa.

Kolej Linowo-Terenowa na Gubałówce

Żartobliwie nazywa się ją Zakopiańskim Tramwajem. Przejazd nią trwa tylko trzy minuty, ale zdecydowanie warto się na niego wybrać. Tym bardziej, że dzieci do 4 roku życia nie płacą za bilety. Przejażdżka kolejką to jedyna w swoim rodzaju szansa na podziwianie panoramy Tatr. Doskonale widać je z okien, kiedy pojazd wznosi się aż na wysokość 1126 m n.p.m., czyli na sam szczyt Gubałówki. Szczególnie emocjonujący jest moment, gdy dwa wagoniki mijają się w czasie przejazdu. Jego długość to 1298 m, a różnica wysokości między początkiem a końcem trasy wynosi 299 m. Taka przejażdżka to frajda dla całej rodziny.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.