dzisiaj jest piątek, 06 grudnia 2019

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Aranżacja pokoju dziecięcego - od podstaw do dekoracji

2019-07-09 23:20

Funkcje pokoju dziecięcego
Przystępując do projektowania pokoju dziecka należy mieć świadomość, że jest to wyjątkowa i przez dość wymagająca przestrzeń. Musi zapewniać warunki do odpoczynku i snu, nauki i zabawy. Warto więc wydzielić te strefy w pomieszczeniu, tak by każda z nich spełniała swoje zadanie.

Warto pamiętać o podstawach
Gusta i guściki zmieniają się wraz z upływem lat. Najczęściej w pokoju dziecięcym zmiana aranżacji dotyczy przemalowania ścian czy zmiany dekoracji. Należy jednak pamiętać, że pokój dziecka to przestrzeń szczególna - powinna być bezpieczna i odporna na zniszczenia. Dlatego warto na samym początku dokonać przeglądu dostępnych okien, podłóg i przemyśleć rozmieszczenie punktów świetlnych.

Wybrać najlepiej
Okna powinny być duże, wpuszczające do pomieszczenia odpowiednią ilość światła. Jednocześnie w przypadku małych dzieci, ich otwieranie nie powinno być zbyt proste. Można przemyśleć montaż specjalnej klamki z zamkiem.

Inspiracje znajdziesz na https://www.wydrukinasztuki.pl/foto-obrazy-na-plotnie/tematy/dla-dzieci

Na podłogach w pokojach dziecięcych najczęściej kładzione są panele, jednak często wykorzystywane są również inne materiały. Podłoga, z którą stykać się będzie dziecko powinna być odporna na zniszczenia, zarysowania i wgniecenia. Jednocześnie nie powinna być śliska, tak by chronić przed upadkiem.
Rozmieszczenie przewodów elektrycznych w pokoju nie powinno być przypadkowe. Warto przemyśleć w jakich miejscach w przyszłości wydzielić będzie można strefę nauki i snu, gdzie potrzebne będą gniazda elektryczne lub dodatkowe oświetlenie.

Dziecięca stylistyka
Młodsze dzieci, zafascynowane postaciami z bajek, bardzo często proszą o taką właśnie pierwszą aranżację. Dziecięce pokoje malowane są w najprzeróżniejsze tęczowe kolory, pojawiają się tematycznie dopasowane meble i dodatki. Charakteru całości dodają bibeloty, plakaty i obrazy na płótnie przedstawiające bajkowe postacie.


Wchodząc w okres nastoletni, młodzi ludzie powoli odchodzą od kolorowych aranżacji, na rzecz tych doroślejszych, bardziej stonowanych. W pokojach pojawiają się klasyczne meble, a dodatki są wyrazem zainteresowań młodzieży. Mogą to być gablotki na medale sportowe, półki prezentujące kolekcje np. samochodzików, dyplomy czy prezentacja swoich prac. Wciąż modne są plakaty z ulubionymi muzykami czy sportowcami albo zawierające treści motywacyjne. Obrazy na płótnie drukowane z własnych zdjęć pozwalają na wprowadzenie do aranżacji indywidualizmu i wyjątkowości.

Szukasz plakatów do pokoju dziecięcego? Poszukaj na https://www.wydrukinasztuki.pl/plakaty/przeznaczenie/do-pokoju-dzieciecego

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.