dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Śpiwór Rockland Ultralight 800 - recenzja

2020-01-05 00:15

Zapewne najlepiej byłoby mieć 2-3 śpiwory ale fundusze i miejsce do przechowywania tego typu sprzętu są zawsze ograniczone.

Jesienią 2018 r. otrzymaliśmy do testów śpiwór polskiej marki Rockland Ultralight 800. Na początek podamy dane techniczne podane przez producenta:

Specyfikacja:
  • wymiary po rozłożeniu: 215x75x50 cm
  • wymiary po złożeniu (długość x szerokość x wysokość): 32x16x15 cm - ale da się jeszcze zmniejszyć
  • waga: 970 g (wraz z workiem) 
  • materiał zewnętrzny: Poliester Rhombus Ripstop 75D/ 230T Cire
  • materiał wewnętrzny: Poliester 50D/ 300T Cire
  • wypełnienie: ocieplina syntetyczna Eulin Fiber 100 g/ m2
  • zakres temperatur (komfort/ limit/ ekstremalna): 5°C/ 0°C/ -5°C
  • zamek: po lewej, jak i po prawej stronie - w zależności od modelu dostępnego w danym sklepie

Ze śpiwora korzystaliśmy podczas wyjazdów w polskie góry, gdzie spaliśmy zimą w schroniskach i podczas powrotu w pociągu oraz podczas wyjazdów rowerowych i na kempingu, głównie wiosną i latem - Polska, Włochy, Niemcy. 

Śpiwór reprezentuję linię ULTRALIGHT, którą producent chce dotrzeć do miłośników aktywnej turystyki i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Śpiwór ma kształt mumii, czyli zwęża się ku dołowi a rozszerza w kierunku głowy. Ultralight 800 jest dedykowany na letnie, ale nieco chłodniejsze noce oraz wczesną jesień oraz oczywiście do zastosowania w schroniskach.

Sprawnie pakuje się go do worka, nie ma problemu w trakcie kompresowania go. Dodatkowo można go mocniej ścisnąć jeśli potrzebujemy aby zajmował mniej miejsca w plecaku. Można to zrobić dzięki paskom kompresyjnym na worku. Oczywiście później warto przechowywać go w stanie rozwieszonym.

Śpiwór Rockland Ultralight 800 można skompresować do naprawdę małych rozmiarów. Długość jest niewiele większa od rękawicy zimowej.

Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest możliwość zakupienia śpiworu z zamkiem lewy / prawy. Co to daje? W zimniejsze dni połączenie śpiworów z dwoma różnymi zamkami umożliwia ich spięcie i spanie 2 osób w tak połączonych śpiworach. Jest wtedy cieplej. Wymaga to jednak zakupu takich samych śpiworów.

Najważniejszym zadaniem śpiwora jest oczywiście zapewnienie wystarczającego komfortu w trakcie snu, czyli zapewnienie aby było ciepło osobie, która w nim będzie spać. Wiem, że odczuwanie ciepła jest bardzo różne i zależne od osoby, a także od podłoża, na którym śpimy. Ultralight 800 spełnił moje oczekiwania jako śpiwór schroniskowy i na wiosenne/letnie wypady pod namiot i mogę go polecić do takiego jak opisane zastosowania :) Zakupiliśmy już we własnym zakresie drugi, z zamkiem z drugiej strony :)

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.