dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Czym są maty edukacyjne?

2019-05-03 15:43

Mata jest zabawką edukacyjną, służącą do rozbudzania u malucha ciekawości świata, stymulując tym samym jego zmysł wzroku, słuchu oraz dotyku. Jest to przedmiot docelowy służący przez pierwszy rok życia, ale często dochodzi do sytuacji, gdy używa się go również później.

W przypadku niemowlecia posiadającego dopiero 3 miesiące będzie można mówić o zachwycaniu się zabawkami, które zawieszone są na górze maty, nieco starsze zaś pociechy łapczywie będą sięgać po wiszące pluszaki. Gdy zabawki się znudzą, bez obaw! Zawsze istnieje możliwość zamiany ich na nowe.

Zalety mat edukacyjnych

Rynek oferuje naprawdę wiele dostępnych modeli mat, w zależności od rozmiarów, kolorów, wykorzystanego tworzywa czy ceny. Część mat posiada zamontowane rzepy po boku, dzięki którym można je zamienić na minikojce.

Pałąki obwieszone są kolorowymi zabawkami jak misie, grzechotki czy piszczałki. Jeśli dziecko naciśnie je z ciekawości, efektem tego będzie wygenerowanie wesołych melodyjek, stymulujących jednocześnie rozwój słuchu u pociechy.

Taką matę edukacyjną można potraktować jako swoisty domowy plac zabaw. Dziecko w najmłodszym wieku, niepotrafiące chodzić, nie wspominając o bieganiu, za sprawą ilości kolorów, elementów i innych ciekawych przedmiotów uczy się motoryki oraz działań manualnych. Zaczyna bowiem przyglądać się swojemu odbiciu w lusterku, uczyć się dotykania i poruszania.

Istotne jest również wspomaganie jego rozwoju psychoruchowego. Wszystko oczywiście z powodu odkrywania nowych funkcji maty i gadgetów tam zamontowanych. Może to być, przykładowo pozytywka czy elementy interaktywne.

Co więcej, część modeli ma funkcję składania, chociażby w formie tunelu do swobodnego poruszania. Przy tym w żadnym momencie nie trzeba będzie się martwić o bezpieczeństwo dziecka, a to za sprawą miękkich poduszek chroniących głowę dziecka.

Kwestie związane z kupnem

W trakcie kupowania maty trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim jej wielkość, ponieważ dziecko musi swobodnie się po niej poruszać i obracać. Nie bez znaczenia jest również sposób jej składania, aby szybko dało się ją rozłożyć/złożyć i zabrać ze sobą za sprawą wygodnych uchwytów.

Opcjonalnymi kwestiami są: rodzaj wykorzystanej tkaniny, ilość i specyfika dostępnych melodyjek (dzieci nie przepadają za zbyt monotonnymi dźwiękami) oraz zabawek.

Podsumowanie

Rodzice, którzy dużą wagę przywiązują do rozwoju poznawczego i motorycznego swojego dziecka, czym prędzej powinni zdecydować się na maty edukacyjne! Dobrym, sprawdzonym wyborem są produkty dostępne pod adresem https://dwamichaly.pl/pol_m_Pokoj-dziecka_Maty-edukacyjne-438.html.

 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.