dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Otwarcie sezonu turystycznego w gminie Góra Kalwaria

2019-04-15 14:11

Objazd po najciekawszych lokalnych miejscach rozpocznie się (o godz. 9) i zakończy (o 12.00) pod kalwaryjskim ratuszem. Długość trasy: około 30 kilometrów. Po wycieczce dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Na rajd trzeba się zapisać. Karta zgłoszeniowa (oraz regulamin) dostępna jest w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii (ul. ks. Sajny 1) i na stronie biblioteka.gorakalwaria.pl. Wypełnioną kartę należy zostawić w CIKiT lub wysłać na adres cikit@gorakalwaria.pl.

W czasie sobotniej imprezy na rynku (początek o 13.00) panować będzie piknikowa atmosfera. Staną stoiska promocyjne i edukacyjne licznych partnerów wydarzenia, oferujące m.in. regionalne smakołyki. Będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Las w słoju” (zapisy pod numerem telefonu 508 677 581, liczba miejsc ograniczona), skorzystać z fotobudki, znakowania rowerów czy wysłać bezpłatnie specjalną pocztówkę z pozdrowieniami z Góry Kalwarii.

Na pewno nie będą się nudzić najmłodsi. Atrakcje dla nich to m.in. spotkania ze szczudlarzem, kuglarzem i artystą malującym twarze oraz sportowy tor przeszkód.

Ponadto ratownicy z Piaseczyńskiego WOPR dadzą pokaz nurkowania i udzielania pierwszej pomocy, policja opowie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zobaczymy w akcji uprawiających sztuki walki, a Dariusz Baranowski podzieli się z mieszkańcami ciekawostkami związanymi ze swoją karierą.

Turystyczny piknik nie obędzie się bez muzyki – zarówno ludowej, związanej z nadwiślańskim regionem Urzecze (URZECZEni i Powsinianie), jak i rockowej (zespół 1One, który może się pochwalić koncertem przed legendarną grupą Deep Purple). Ten drugi występ (początek o 17.00) zakończy imprezę.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.