dzisiaj jest niedziela, 18 sierpnia 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie last minute - gdzie i za ile możesz pojechać?

2019-01-29 11:33

Dokąd warto się wybrać?

Koszt ferii zimowych w dużym stopniu zależny jest od kierunku, jaki wybierzemy. Wczasy na Dominikanie z pewnością nie są tak łatwo dostępne dla wszystkich, za to już większość z nas może pozwolić sobie, chociażby na ferie w Egipcie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które tęsknią za słońcem. Temperatura na przełomie stycznia i lutego sięga tam nawet 25 stopni Celsjusza, okaże się więc idealna na wypoczynek. Upały nie będą jeszcze nam doskwierać, a na cały tydzień zrzucimy z siebie kurtki i grube swetry na rzecz koszulek z krótkim rękawkiem. Nie tylko Egipt pozwoli nam miło spędzić czas bez znaczącego naruszenia naszego portfela. W okresie ferii zimowych nie brakuje także ciekawych ofert w Tunezji. Tygodniowy wypoczynek w tym kraju to koszt nawet poniżej 1200 złotych. W cenie uwzględnione jest oczywiście wyżywienie i przelot. Nieco niższa temperatura na przełomie stycznia i lutego panuje na Malcie. Temperatury osiągają tam wówczas do 17 stopni Celsjusza, to jednak nadal znacznie więcej niż w Polsce. Jeżeli więc chcemy zamienić polską zimę na urokliwą wiosnę, to Malta będzie doskonałym wyborem.

Szaleństwo na stoku w przystępnej cenie

Ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim ze sportami zimowymi. Miłośnicy szaleństwa na stoku mogą wybrać stoki włoskie lub austriackie, gdyż poza rodzimymi, są one najkorzystniejsze pod względem finansowym. Ponadto, taki wybór to gwarancja śniegu. Największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się włoska Dolina Słońca (Val di Sole), którą otaczają góry Adamello oraz Dolomti di Brenta. Tak rozległe tereny zapewniają duże możliwości i różnorodne trasy narciarskie. Jest to więc doskonały kierunek dla turystów spragnionych zimowych atrakcji. W Austrii zaś turyści najchętniej odwiedzają Europa Sport Region. To jeden z najbardziej znanych rejonów narciarskich w Europie, który znajduje się w dolinie jeziora Zeller i u podnóża szczytów Schmittenhohe oraz Kitzsteinhorn. Jak prezentują się koszty takiej wycieczki? Ceny zaczynają się już od 1500 złotych w tygodniowej opcji z wyżywieniem.

Jak sfinansować ferie zimowe?

Jedno jest pewne - podróże to doskonała inwestycja w dobre wspomnienia. Styczeń rzadko kiedy sprzyja jednak większym wydatkom. Początek roku to zazwyczaj okres wzmożonych wydatków. Część z nas nadal odczuwa jeszcze wydatki świąteczne i sylwestrowe. Tym osobom, którym brakuje środków do sfinansowania ferii zimowych, dedykowane są pożyczki pozabankowe. W ten sposób niemal od ręki można pozyskać nawet kilka tysięcy złotych na realizację upragnionego celu. Co więcej, do dyspozycji są również pożyczki ratalne, oferujące możliwość wygodnej spłaty.

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Ferie zimowe last minute to najlepszy sposób na skorzystanie z atrakcyjnej oferty. Najlepiej wybierać noclegi wraz z wyżywieniem, taka opcja zdecydowanie bardziej się nam opłaci. Jeżeli planujemy spędzić czas na stoku, to wykupmy kilkudniowy karnet, jego cena będzie znacznie niższa w przypadku każdorazowej opłaty. Co więcej nierzadko sprzęt narciarski można zarezerwować online, wówczas ceny mogą być nieco niższe. W przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z wycieczek fakultatywnych (dotyczy to zwłaszcza takich kierunków jak Egipt czy Tunezja) lepiej unikać kupowania ich w polskim biurze podróży. W lokalnych biurach z pewnością okażą się nawet o połowę tańsze. Pozostaje więc już tylko zdecydować, dokąd zamierzamy się wybrać.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.