dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Długa podróż samolotem z dzieckiem – jak się przygotować?

2018-09-18 10:44

O ile na wakacje jedziecie własnym samochodem, to możecie podróż urozmaicić postojami na krótki odpoczynek lub przekąskę, możecie też wyjechać o takiej godzinie, by Wasze pociechy większość trasy po prostu przespały. Jeśli jednak wybieracie się na wakacje w odleglejsze zakątki świata, sprawy się nieco komplikują. Długa podróż samolotem urozmaicona szerokim wachlarzem atrakcji, takich jak nagły atak kolki, bezlitosny foch może ciągnąć się w nieskończoność. I nie ma w tym winy dzieci, że podczas podróży bywają nieznośne. Im mniejsze dzieci, tym trudniej im wytłumaczyć, czemu muszą spędzić kilka godzin zamknięte niczym chomik w klatce i pozbawione ruchu. Dlatego do każdej podróży należy się starannie przygotować, zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Na szczęście, im więcej podróżujecie, tym szybciej Wasze dzieci się do tego stanu rzeczy przyzwyczają, a i Wy szybciej poznacie ich potrzeby, co pozwoli Wam lepiej przygotować się do drogi. Jednakże walka z nudą i zmęczeniem to tylko jeden z elementów Waszej strategii przetrwania. Niezwykle ważne jest również zadbanie o należytą higienę, by podróż samolotem nie skończyła się jakimś zakażeniem lub problemami żołądkowymi. Rodzice, jak komandosi, muszą umieć przewidzieć różny rozwój wypadków, by być przygotowanym na niemal każdy scenariusz. Mamy nadzieję, że nasz tutorial pomoże Wam stać się ekspertami w dziedzinie podróżowania z dziećmi.

Przygotuj ulubione przekąski i napoje

W podróż z naszymi małymi pociechami zawsze warto zabrać drobne przekąski i jakieś napoje. Podczas długiego lotu samolotem z pewnością przydadzą się ulubione smakołyki, które zaspokoją głód lub poprawią dziecku humor w sytuacji kryzysowej. Nawet, jeśli wiesz, że podczas lotu będą serwowane posiłki i napoje, lepiej spakuj do bagażu podręcznego to, co Twoje dzieci lubią jeść, by uniknąć dodatkowego stresu. W domu przygotuj kanapki, do torebek foliowych lub lekkich plastikowych pojemników włóż domowe ciasteczka, pokrojone na kawałki świeże owoce i warzywa. Zabierz też ze sobą podróżne opakowania z orzechami i bakaliami. Dzięki temu unikniesz konieczności kupowania niezdrowych i drogich słodyczy na lotnisku. Wszystkie opakowania z drobnymi przekąskami włóż do jednej przezroczystej torebki zapinanej na zamek, by zawsze mieć wszystko pod ręką.

Pamiętaj, że w bagażu przed kontrolą bezpieczeństwa nie wolno mieć żadnych napojów. Wodę, soki lub mleko możesz kupić dopiero w strefie bezcłowej. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi zakupione napoje możesz przelać do ich ulubionych kubków niekapków. Podniebne podróże często wiążą się z opóźnieniami, dlatego warto być przygotowanym na taką okoliczność i spakować trochę więcej jedzenia, bo głodne dzieci to marudne dzieci, a przecież chcecie wszyscy wysiąść z samolotu w dobrych humorach, gotowi na wspaniały urlop z dziećmi: https://r.pl/figlokluby.

Zadbaj o higienę i zdrowie podczas lotu

Badania naukowe mówią, że w samolocie narażeni jesteśmy na kontakt z różnymi bakteriami i drobnoustrojami, jak zatem przetrwać podróż i się nie rozchorować? Wystarczy po prostu odrobina zdrowego rozsądku i kilka podstawowych produktów, które spakujecie do bagażu podręcznego. Punktem obowiązkowym na liście rzeczy do zabrania są nawilżane chusteczki antybakteryjne, którymi należy przetrzeć rozkładany stolik, poręcze foteli, a nawet pasy bezpieczeństwa. Warto pamiętać, by unikać bezpośredniego kontaktu z umywalką i sedesem w toalecie, a także z klamką. Zawsze dotykajcie tych powierzchni przez chusteczkę lub papier toaletowy. Po opuszczeniu WC przetrzyjcie ręce nawilżoną chusteczką lub żelem antybakteryjnym.

Niestety znane są przypadki pasażerów, którzy zmieniają swoim dzieciom pieluchy na rozkładanych stolikach, przeznaczonych przecież do spożywania posiłków. Dlatego, po pierwsze – sami nigdy tego nie róbcie, do tego celu służą wyznaczone miejsca w toaletach, a po drugie – na wszelki wypadek przetrzyjcie stolik chusteczką lub połóżcie na nim papierowy ręcznik. Zabierzcie ze sobą również jednorazowe podkładki na sedes, które ochronią skórę Waszych dzieci przed bezpośrednim kontaktem z deską klozetową. Zdajemy sobie sprawę, że być może nie są to tematy, o których chcecie myśleć przed urlopem, ale uwierzcie nam, lepiej się odpowiednio zabezpieczyć, niż rozchorować.

Podróżując z dziećmi zawsze warto mieć ze sobą podręczną mini-apteczkę z najpotrzebniejszymi artykułami pierwszej pomocy. Powinny się w niej znaleźć między innymi plastry, krople nawilżające do oczu, krople żołądkowe, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mogą się także przydać zatyczki do uszu, ponieważ zmiana ciśnienia w kabinie podczas startu i lądowania może powodować u dziecka ból.

Zapewnij każdemu członkowi rodziny rozrywkę na czas podróży

Wybieracie się właśnie w pierwszą podróż samolotem z dzieckiem i oczekujecie, że prześpi całą drogę? Być może, jeśli będziecie mieć szczęście, tak się stanie. Dużo bardziej prawdopodobny scenariusz jest jednak taki, że w Waszą pociechę wstąpią jakieś siły, które sprawią, że – ku przerażeniu Waszym i współpasażerów – będzie mieć mnóstwo energii. I Wy musicie jakoś tę energię zagospodarować. Dlatego zapewnienie każdemu dziecku odpowiedniej do jego wieku i zainteresowań rozrywki podczas lotu jest sprawą kluczową. Spakujcie książki, kolorowanki, kredki, maskotki, notebooki i odtwarzacze muzyki. Wszystko to, co może sprawić, że Wasze pociechy nawet nie zauważą, że spędzają kolejną godzinę w zamkniętym pomieszczeniu. Nie ma idealnych podróżnych zestawów rozrywkowych, wszystko zależy od wieku małego podróżnika, od tego, co może przykuć jego uwagę na tyle, by podróż minęła sprawnie i szybko. To Wy sami wiecie najlepiej, jakie gadżety sprawiają, że Wasze dzieci znikają w swoim świecie. Pamiętajcie jednak, by zapewnić maluchom różnorodność. Nawet jeśli ktoś uwielbia malować, to z pewnością w wieku kilku lat nie poświęci temu swej uwagi przez 5 godzin lotu. Dlatego oprócz przyborów do malowania, zapewnijcie mu także inne możliwości zabawy. Gdy już wszystko zawodzi i nic nie działa, a dziecko wariuje z nudy, czas wyjąć z torby notebook z ulubionymi bajkami. To zazwyczaj skutkuje odcięciem dziecka od świata zewnętrznego. Jeśli by jednak okazało się inaczej, możesz spróbować… przekupstwa. Daj dziecku coś, co uwielbia, ale co zazwyczaj jest poza jego zasięgiem, na przykład ulubione słodycze. Choć pamiętaj, że dzieciaki są mistrzami manipulacji i może się okazać, że już zawsze będziesz musiał chodzić na różne ustępstwa, więc lepiej trzymać się swoich ustalonych zasad.

Podróżowanie z dziećmi, to jedna z najwspanialszych przygód. Nikt tak jak dzieci nie otwiera nam oczu na otaczający nas świat. Często to dzięki nim zaczynamy na nowo doceniać różne drobiazgi, które jako dorośli przestaliśmy dostrzegać. Czas spędzany wspólnie buduje niezwykłą więź, ale przedłużająca się podróż może być dla najmłodszych stresująca, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Dzięki temu wszystko przebiegnie gładko i sprawnie, a Wy będziecie mogli się cieszyć z rodzinnych wakacji.

Źródło zdjecia głównego: r.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.