dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeaika 2018 – Gdzie lub Co się znajduje, dziś nas ten temat interesuje

2018-05-17 15:54

Muzealnicy, kiedy opisują eksponaty często zastanawiają się nad kwestią pochodzenia przedmiotów, dzieł sztuki. Interesujące jest także to, gdzie są przechowywane i jak udostępniane. Gracze muszą się wcielić w rolę poszukiwaczy, którzy opisują miejsca, lokalizację przedmiotów lub określają co znajduje się we wskazanym miejscu.

Gra stanowi niemałe wyzwanie dla gości muzeów. Czas na odwiedzenie wszystkich miejsc to tylko 3,5 godziny. Zagadek do rozwiązania jest sporo w związku z tym najtrudniejsze wydaje się gospodarowanie czasem. Zabawa w znacznej części opiera się na spostrzegawczości i umiejętności kojarzenia miejsc i przedmiotów. Aby osiągnąć dobry wynik na pewno pomoże rozplanowanie kolejności odwiedzin. Tegoroczna edycja gry wymaga dobrej orientacji, ponieważ zagadki dotyczą lokalizacji.

Kary Gry będą dostępne w siedzibach i na stronach internetowych organizatorów od godziny 20.00 w sobotę 19 maja. Chętni muszą dostarczyć kartę przed 23:30 do wybranego organizatora.

W tym dniu muzea będą czynne od 19.00 do 24.00.

Nagrodami dla najlepszych będą publikacje, katalogi i albumy wydane przez kieleckie muza oraz honorowy tytuł Znawcy kieleckich muzeów.
Kielecka Muzeaika odbędzie się już po raz 8., pierwszy raz gra została zorganizowana w 2011 roku. Muzealnicy co rok zmieniają myśl przewodnią i starają się zaskoczyć zwiedzających. W trakcie Europejskiej Nocy Muzeów w Kielcach, poza muzami można zwiedzić także m.in. sąd oraz IPN.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.