dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku - 19/20 maja 2018

2018-05-16 23:15

W Gdańsku zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej, na rodzinne spędzenie czasu na wystawie interaktywnej i wycieczkę do świata egzotyki na wystawie "Łodzie Ludów Świata". Najmłodsi będą mogli stworzyć własny kolorowy morski świat pełen tajemnic. W Żurawiu ciekawe historie opowiedzą kłótliwe niewiasty, które uwielbiają plotki z gdańskich ulic. W Muzeum Wisły stworzymy krainę psotnych trolli, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków czekają na zwiedzających waleczni wikingowie oraz ciekawostki ze świata konserwacji muzealiów i rekonstrukcji cyfrowej. Nasi goście będą mogli także zwiedzić słynny statek-muzeum "Dar Pomorza". Natomiast w Muzeum Rybołówstwa w Helu zaprosimy wszystkich do zwiedzenia wystaw opowiadających o pracy dawnych rybaków i zabawy na stanowiskach interaktywnych.

Oddziały NMM, w których odbędzie się Noc Muzeów 2018, zostaną zamknięte dla zwiedzających w sobotę i niedzielę (19-20 maja) w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie "Dar Pomorza" otwarty w oba dni (10.00-16.00).

Ośrodek Kultury Morskiej
cena biletów 1 zł

Opis programu:

• Wystawa interaktywna "Ludzie-statki-porty" - samodzielne zwiedzanie w grupach 40 osobowych co 30 minut.
Zapraszamy do świetnej zabawy na stanowiskach interaktywnych! Nasi goście będą mogli posterować statkami pływającymi w basenie, zobaczyć dno morskie z perspektywy batyskafu, uratować rozbitka, czy wejść na pokład drewnianego żaglowca.
Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w kasie OKM od 15 maja 2018 roku.
• Wystawa "Łodzie ludów świata" - samodzielne zwiedzanie w nastrojowym wnętrzu pełnym starych łodzi, przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Chętnych zapraszamy na grę muzealną z nagrodami!
• Sala edukacyjna na I piętrze – prezentacja planowanych wydarzeń, związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
• Warsztaty plastyczne dla dzieci (I piętro) - zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wspólnie stworzą kolorowy świat morskich głębin, statków i łodzi.
• Hall główny – śpiewający i grający harcerze umilą czas oczekiwania na wejście na wystawy.

Żuraw
cena biletów – 1 zł

Opis programu:
• Trzy barwne postaci z dawnego Gdańska – Jagna-handlarka, żona rzemieślnika oraz służąca Marcjanka – opowiedzą o ciekawostkach z życia w XVII-wiecznym portowym mieście.
Statek-muzeum "Dar Pomorza"
cena biletów - 1 zł

Opis programu:
• samodzielne zwiedzanie.
• prezentacja sprzętu nurkowego.
• punkt organizacyjny Gry Miejskiej "Ufo w Gdyni".

Muzeum Wisły w Tczewie / Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie
cena biletów – 1 zł łącznie na dwa obiekty

UWAGA: SKRÓCONE GODZINY 19.00 - 24.00

Opis programu CKWS:
• Obóz wikingów – zapraszamy na pokazy walk historycznych wojowników – występy przed CKWS. Wykonawcy: Drużyna Wojów Wikińskich GAUTAR z Brus i Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów z Brus.
• Zbrojownia wikingów - dowiedz się ciekawostek o uzbrojeniu wikingów i zobacz, czy do twarzy ci w ich strojach - hall główny CKWS.
• Warsztaty zdobnictwa w skórze – dla dzieci i nie tylko! Zapraszamy do wykonania skórzanych przedmiotów ozdobionych średniowiecznymi wzorami – hall główny CKWS.
• Od Sumerów po późne średniowiecze. Zagraj albo stwórz własną grę! – stoisko z grami planszowymi - hall główny CKWS.
• O konserwacji - historie różnych odkryć – jak konserwowano łodzie wikingów – antresola.
• Jak skanuje się wraki – pokazy z nauką wykonywania dokumentacji 3D i tworzenia cyfrowej rekonstrukcji na przykładzie łodzi z epoki Wikingów – sala konferencyjna.
Opis programu Muzeum Wisły:
• Świat trolli – kolorowe zajęcia z nagrodami dla dzieci - 2 piętro, sala wystaw czasowych

Muzeum Rybołówstwa w Helu
cena biletów – 1 zł
UWAGA: SKRÓCONE GODZINY: 19.00-24.00

Opis programu:
• Zwiedzanie indywidualne.
• Wystawa stała "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej".
• Wystawa czasowa "Twórczość marynistyczna Ignacego Klukowskiego".

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.