dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie zaprasza w październiku 2017 na wydarzenia przyrodnicze

2017-10-10 09:42

14 października: JESIENNY FESTIWAL BARW | warsztaty przyrodnicze

Jesienny kolorowy zawrót głowy! W ogrodach wilanowskich rośnie bardzo dużo drzew krajowych i egzotycznych. Wiosną podziwiamy ich kwiaty, latem owoce, a jesienią – kolorowe liście. Czerwone, żółte, brązowe – tak powiedzieć jest najprościej, ale kolorów w świecie przyrody zobaczyć można znacznie więcej. Jaki odcień ma siena palona? Czym różnią się ugier jasny i ugier złoty? Jakie barwy zobaczyć można na parkowych drzewach? Zapraszamy na wyprawę do świata kolorów. Spotkanie jest częścią cyklu: WILANOWSKIE WIDOKÓWKI.

TERMIN: 14 października 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: dzieci w wieku 7–10 lat
KOSZT: 10 zł/osoba

Fot. Monika Klimowicz

21 października: NADWORNI PRZYRODNICY KRÓLA JANA III| warsztaty przyrodnicze

Podczas warsztatów poszukamy ogrodowych rzeźb, potem odgadniemy, co przedstawiają. Czasem jest to bardzo oczywiste, czasem jednak nie takie proste. Na koniec spotkania każdy będzie mógł wcielić się w rolę nadwornego rzeźbiarza i przy pomocy masy solnej przygotować własną rzeźbę!

TERMIN: 21 października 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat
KOSZT: 10 zł / osoba

22 października: JESIENNA WYCIECZKA PO PARKU WILANOWSKIM

Skąd biorą się zachwycające jesienne barwy? Co przypominają liście kasztanowca, brzozy, miłorzębu? Dlaczego mówimy, że niektóre liście są pojedyncze, a inne złożone? Zapraszamy na przyrodniczą wycieczkę, w czasie której będziemy poznawać drzewa wilanowskich ogrodów.

TERMIN: 22 października 2017 r., godz. 13.00–14.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

28 października: ZIELNIK DENDROLOGICZNY | warsztaty przyrodnicze

W ogrodach wilanowskich zobaczyć można wiele gatunków drzew. Rosną tu pospolite klony, lipy, dęby, kasztanowce, ale też nie tak często spotykane gatunki jak glediczia i miłorząb. Choć drzewa rozpoznawać można po różnych cechach – korze, pąkach, pokroju, owocach, kwiatach – to po liściach chyba najłatwiej. Aby dobrze zapamiętać ich kształty, warto przygotować specjalistyczny zielnik – zielnik dendrologiczny. Zapraszamy na spacer i warsztaty przyrodniczo-manualne!

TERMIN: 28 października 2017 r., godz. 10.00–11.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 8–12 lat
KOSZT: 10 zł/osoba

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.