dzisiaj jest piątek, 19 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Miniaturowa kolej w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

2014-02-03 23:35

Miniaturowe składy pociągów osobowych i pociągi towarowe poruszają się po 140 m torów na trzech poziomach. Zatrzymują się na dworcu usytuowanym na przedmieściach dużego miasta, którego ulice i budynki, a nawet sygnalizacja są niezwykle starannie przeniesione w międzywojenną rzeczywistość.

Rozpędzone pociągi mijają zabudowania przemysłowe z dużą fabryką, parowozownię wyposażoną w ruchomą obrotnicę oraz kolejowe warsztaty naprawcze i kanały rewizyjne – wszystko to odtworzone z niezwykłą dbałością o detale.

Kolej w skali H0 tętni życiem – na ulicach miasta przechodnie, samochody i inne pojazdy z lat 1920-1930, na peronach podróżni oraz pracownicy kolei zaludniają miniaturowy świat.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Godziny uruchomienia makiety:

a. soboty i niedziele w godz. 10-16

b. w dni powszednie makieta będzie uruchomiana jedynie dla grup powyżej 10 osób po dokonaniu rezerwacji w Dziale Edukacji, tel. 22/620 04 80 wew. 106.

W okresie ferii szkolnych woj. mazowieckiego, tj. od 15 lutego do 2 marca 2014 makieta będzie uruchamiana codziennie w godzinach:

a. poniedziałek 10-14

b. wtorek – niedziela 10-16

Ceny biletów wstępu na makietę – normalny 5 zł, ulgowy 3 zł.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.