dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Astro Festiwal z licznymi atrakcjami dla dzieci

2013-06-13 14:03

Astro Festiwal to nie tylko okazja, aby zgromadzić w jednym miejscu wielu pasjonatów kosmosu i miłośników astronomii – zarówno tych dużych, jak i najmłodszych, ale przede wszystkim wyjątkowa propozycja spędzenia sobotniego popołudnia w gronie rodziny i przyjaciół. Na uczestników czeka mnóstwo kosmicznych atrakcji – m.in. gry i zabawy dla dzieci i rodzin, prezentacja instrumentów astronomicznych z czasów Mikołaja Kopernika, cykl prelekcji i wykładów popularno-naukowych, Astro-Arena (mobilne mini-obserwatorium astronomiczne) i wiele innych.

Dla dzieci i rodzin przygotowano wiele zabaw i konkursów, które pozwolą spędzić miło czas i przybliżą zagadnienia związane z astronomią – Igrzyska Kopernikańskie czyli różne gry i zabawy, w tym: konkursy plastyczne, astro-sztafeta (bieg połączony z montażem teleskopu) oraz podróż do gwiazd symulatorem lotów kosmicznych. Igrzyskom towarzyszyć będzie rodzinny piknik-jarmark z warsztatami wyrobu i wypieku pierników. Dla młodych widzów przygotowano także doświadczenia fizyczne i chemiczne (nurek Kartezjusza – prawo Pascala i Archimedesa, działo Gaussa, wieża Hanoi, wahadło Newtona).

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen odnajdą klimat swojej ulubionej trylogii. Każdy będzie mógł pod okiem mistrzów wziąć udział w zajęciach Akademii Jedi. Będzie można spotkać postacie z filmów Georga Lucasa i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Program jest dedykowany głównie dzieciom (ale oczywiście zapraszamy również dorosłych), przygotowany został przez twórców corocznego ogólnopolskiego zlotu fanów Gwiezdnych Wojen – Star Force.

Dla dorosłych oraz wszystkich głodnych wiedzy, przygotowano cykl prelekcji i wykładów, które poprowadzą: Tomasz Kwiatkowski, Piotr Majewski, Przemysław Żołądek, Maciej Mikołajewski oraz gen. Mirosław Hermaszewski. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się między innymi, jak wielki będzie radioteleskop budowany w Borach Tucholskich, jakie tajemnice skrywa wszechświat oraz jakie sekrety miał Mikołaj Kopernik.

Nie zabraknie również atrakcji dla osób zainteresowanych sprzętem i akcesoriami astronomicznymi – Muzeum Okręgowe w Toruniu udostępni instrumenty astronomiczne z czasów Mikołaja Kopernika z możliwością prowadzenia obserwacji i objaśnieniami, a w Miasteczku Kopernika, prezentować się będą na swoich stanowiskach poszczególne Astrobazy oraz sklepy ze sprzętem astronomicznym. Sesję nocną festiwalu rozpocznie pokaz łazików oraz nowinki z Marsa.

Tuż przed zachodem słońca w Złejwsi Wielkiej odbędzie się próba pobicia rekordu wszechświata w obserwacji nieba poprzez zgromadzenie na jak najmniejszej powierzchni, jak największej liczby teleskopów. Próba zakończy się wykonaniem wspólnego zdjęcia uczestników z wysięgnika wozu strażackiego, a po zmroku podejrzymy planetę Wenus na tle wieczornej zorzy.

Wyjątkową oprawę muzyczną festiwalu zapewnią występy Józefa Eliasza z zespołem (muzyka z Gwiezdnych Wojen) oraz Voices of the Cosmos (aranżacja muzyczno-wizualna). W słowno-muzyczną podróż przez Układ Słoneczny zabierze uczestników Przemysław Rudź. Artysta zagra muzykę ilustracyjną, a występowi towarzyszyć będą wizualizacje na pokładzie statku kosmicznego ASTROBAZA, gra świateł oraz pokaz walki na miecze świetlne.

Festiwal zakończy się ogniskiem pod gwiazdami, a jego gościem specjalnym będzie gen. Mirosław Hermaszewski. Nasz gość opowie o swoich kosmicznych doświadczeniach, odpowie na pytania oraz rozda autografy. Jednocześnie dla chętnych odbywać się będą obserwacje astronomiczne w plenerze i pod kopułą Astrobazy.

Szczegółowe informacje na stronie http://www.astro-festiwal.pl/

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.