dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Plener malarski dla dzieci i młodzieży

2013-04-12 11:11

Do udziału w plenerze zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zwracamy się z prośbą do opiekunów zainteresowanych plenerem o przesłanie listy uczestników w terminie do 30 kwietnia br. na adres: Dział Edukacji i Promocji, Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary 6, 87-800 Włocławek.

W zgłoszeniach należy podać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, nazwę szkoły.
W załączeniu przekazujemy regulamin pleneru.

Bliższych informacji udziela:

mgr Ewa Jabłońska, Dział Edukacji i Promocji,
Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary 6, tel. 54 232-30-01
e-mail:oswiata@muzeum.wloclawek.pl

Regulamin XXXII Pleneru malarskiego – Włocławek w malarstwie i rysunku
pt. „UJŚCIE ZGŁOWIĄCZKI”

1. Organizatorem pleneru jest Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

2. Celem pleneru jest zainteresowanie dzieci i młodzieży zabytkami miasta, rozwijanie ich wrażliwości estetycznych oraz zdolności plastycznych, a także wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania z zabytkami.

3. Zadaniem uczestników pleneru jest utrwalenie dowolną techniką plastyczną na kartonie fragmentu pejzażu Włocławka w okolicy ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły. Tematem przedstawienia może być most na Zgłowiączce, Pałac Biskupi, fragment Bulwarów oraz widoki z okolic ujścia Zgłowiączki we wszystkich kierunkach.

4. Pracę należy podpisać na odwrocie podając: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nazwę szkoły lub placówki zgłaszającej uczestnika pleneru.

5. Warunki udziału w plenerze:

- w plenerze mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich

- do konkursu dopuszcza się prace wykonane na kartonie formatu A2 dostarczonym przez organizatora, który będzie opieczętowany stemplem Muzeum

- przybory i materiały malarskie (lub inne), krzesła i podkład pod rysunek przynoszą uczestnicy.

6. Uczestnicy pleneru zbierają się na Bulwarach u ujścia Zgłowiączki w dniu 12 maja br. o godzinie 9:30, w celu pobrania od organizatorów kartonu. Czas trwania pleneru godz. 10:00 – 14:00

Uwaga: w przypadku bardzo złej pogody, termin pleneru może zostać przełożony
na dzień 19 maja br.

7. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów Komisja, która będzie oceniała prace w kategoriach grup wiekowych. Komisja będzie brała pod uwagę wykonanie, ogólny wyraz plastyczny prac, nie stosując podziału na technikę.

8. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się w dniu 1 czerwca o godz. 11.00 w siedzibie Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

9. Fundatorami nagród jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

10. Prace biorące udział w wystawie poplenerowej nie będą zwracane uczestnikom.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.