dzisiaj jest środa, 22 stycznia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zoo Safari w Manufakturze

2013-03-12 21:14

Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Zoo Safari znajduje się w Borysewie, (gmina Poddębice, województwo łódzkie).

Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata - białe tygrysy bengalskie, białe lwy, panterę śnieżną, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i tapira. Są tu także kangury, kajmany wielbłądy dwugarbne. Do tej pory udało się zgromadzić około 80 gatunków zwierząt.

W dwa marcowe weekendy opiekunowie zwierząt z Zoo Safari przeniosą się z „sawanny” w Borysewie do Manufaktury, by przez zabawę dzielić się tym co wiedzą o swoich podopiecznych ze wszystkimi małymi miłośnikami życia dzikich zwierząt.

W małej rotundzie stanie stoisko, na którym pracownicy zoo przedstawią jego mieszkańców. Będą prezentować film o życiu zwierząt, opowiedzą o ich zwyczajach i upodobaniach jak polują, jak opiekują się swoimi małymi, czy żyją w stadzie i gdzie występują w środowisku naturalnym. Pokażą też eksponaty: poroże jelenia, rogi oryksa, jaja emu - strusia afrykańskiego, pióra papugi ary, czy zabawki zrobione z wielbłądziej wełny. Gośćmi specjalnym będą żywe zwierzęta.

Stoisko Zoo Safari w łódzkiej Manufakturze w małej rotundzie będzie można odwiedzać w dniach 16-17 oraz 23-24 marca w godzinach otwarcia galerii handlowej.

Wszystkich mieszkańców „afrykańskiego” zoo będzie można lepiej poznać podczas zajęć plastycznych. Dzieci będą kolorować postaci zwierząt i malować swoje twarze, by na chwilę przemienić się w pumę albo tygrysa. Mali zoolodzy mają też szansę na specjalne upominki od Zoo Safari, które złowią ze stawu z nagrodami albo wygrają w wyścigu zwierzaków.

Dzieci będą też mogły pobawić się na jeżdżących zwierzakach-zabawkach, dostać kolorowe balony od tygrysa, zebry i żyrafy, a także zrobić sobie afrykańskie zdjęcie i wsiąść do żółto zielonej-lokomotywy ZOOkolejki.

Źródło: www.zoosafari.com.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.