dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Szczęście na Szczęśliwicach czyli... Park Szczęśliwicki

2013-04-22 19:10

To jeden z wielu parków Warszawy, ale leżący na uboczu, poza głównymi trasami turystycznymi. Dzięki temu jest szczególnie przyjazny małym dzieciom, którym nikt nie zabroni biegania po trawie a infrastruktury skierowanej do dzieci i rodziców z dziećmi jest wyjątkowo dużo. Na jego obszarze znajdziemy dwa place zabaw, tzw. Górkę Szczęśliwicką, gdzie pojeździmy na nartach zimą i latem (na nawierzchni igielitowej) i możemy skorzystać z dwóch wyciągów. Zjeżdżać możemy także kolejką grawitacyjną.

Jest tutaj też miejsce do gry w piłkę plażową, kort tenisowy, dużo miejsca do jeżdżenia na rolkach i rowerach.

Na wyróżnienie zasługują place zabaw, szczególnie ten od strony ul. Usypiskowej. Plac ten składa się z kilku elementów: placu zabaw dla małych dzieci, placu zabaw dla dzieci starszych, minisiłowni dla dzieci i młodzieży oraz ogrodzonego miejsca do gry w piłkę plażową. Wszystkie te obiekty są w bardzo dobrym stanie technicznym, są ogrodzone, co poprawia bezpieczeństwo dzieci i znacznie redukuje możliwość napotkania psich ekskrementów. Teren placów zabaw jest wyłożony specjalną pianką, która zdecydowanie redukuje możliwość wystąpienia urazów przy upadkach. Pomyślano również o opiekunach. Na placach i ich sąsiedztwie nie brakuje wygodnych ławek.

Na placu dla małych dzieci znajdziemy huśtawki tradycyjne i sprężynowe, piaskownicę, zjeżdżalnię z miejscem na wspinaczkę, labirynt, w którym dzieci mogą się ganiać oraz domek, w którym są kuchnia i stolik.

Dzieci starsze mogą na własnym placu korzystać ze zjeżdżalni, która połączona jest z miejscem do biegania, a po środku znajduje się siatka, po której mogą się wspinać, tak samo jak na ściance wspinaczkowej.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.