dzisiaj jest środa, 22 maja 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo zachodniopomorskie

zmień:
zachodniopomorskie

Województwo zachodniopomorskie kusi piaszczystymi plażami, urokliwymi zatoczkami, stromymi klifami i latarniami morskimi. Warto wybrać się na spacer po molo w Międzyzdrojach i odwiedzić tamtejszy Gabinet Figur Woskowych. Małych turystów z pewnością ucieszy spotkanie z żubrami w Wolińskim Parku Narodowym, które nad morzem czują się równie dobrze jak w Białowieży. Polecamy również wizytę w średniowiecznej osadzie Wikingów w Wolinie oraz podróż zabytkową kolejką z Gryfic do Pogorzelicy, która zatrzymuje się w najbardziej popularnych miejscowościach regionu.

Atrakcje

Noclegi

 • Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Pomerania

  Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Pomerania0

  Każdy wie, że w Kołobrzegu znajduje się latarnia morska, piękna plaża i port. Jednak czy słyszałeś/aś o Pomeranii? Jest to największy park rozrywki dla całej rodziny, który dostarczy Wam moc przygód i wrażeń na cały dzień! Niesamowite atrakcje dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

  2022-12-21 21:37

  miejscowość:Kołobrzeg

  dostepność atrakcji:

 • MUZEUM BURSZTYNU W KOŁOBRZEGU

  MUZEUM BURSZTYNU W KOŁOBRZEGU0

  Początkowo nasza działalność opierała się na handlu biżuterią i wyrobami z bursztynu, ale zupełnie obok od lat rozwijała się wielka pasja. Stopniowo kiełkowało marzenie o miejscu, w którym moglibyśmy przekazać innym cząstkę magicznego, bursztynowego świata, fascynującego nas od tak długiego czasu. Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Państwa do Muzeum Bursztynu, owocu naszych długotrwałych starań i miejsca wartego odwiedzenia na mapie Kołobrzegu.

  2022-05-11 00:06

  miejscowość:Kołobrzeg

  dostepność atrakcji:Muzeum jest czynne w miesiącach wrzesień – czerwiec od 10.00 do 18.00, a lipiec-sierpień od 10.00 do 20.00.

 • Gniew Króla Bałtyku czyli... ruiny kościoła w Trzęsaczu

  Gniew Króla Bałtyku czyli... ruiny kościoła w Trzęsaczu0

  Dawno, dawno temu, prawie przed sześciuset laty, podczas połowu, rybacy złowili boginię morza – Zielenicę, córkę króla Bałtyku. Boginka błagała rybaków o uwolnienie, ale ci zamknęli ją w kadzi z morską wodą i oddali miejscowemu proboszczowi. Ten postanowił ochrzcić pogankę. Niestety, morska istota zmarła z tęsknoty za swym ojcem i podwodnym światem. Jako chrześcijankę postanowiono pochować ją na przykościelnym cmentarzu. Gdy tylko trumna spoczęła w ziemi, Bałtyk – władca morza i ojciec Zielenicy, postanowił upomnieć się o swoje dziecko. Rozpętała się straszliwa wichura, a morze groźnie rozkołysało. Król Bałtyk poprzysiągł tak długo nękać niestrudzonymi falami brzeg, na którym stał kościół wraz z cmentarzem, aż odbierze ludziom ciało swej ukochanej córki, a cały kościół nie zniknie w morskich odmętach.

  2013-05-20 14:15

  miejscowość:Trzęsacz

  dostepność atrakcji:cały rok

 • W każdym chłopcu drzemie dusza wojownika czyli... Twierdza Kołobrzeg (Festung Kolberg) i Muzeum Oręża Polskiego

  W każdym chłopcu drzemie dusza wojownika czyli... Twierdza Kołobrzeg (Festung Kolberg) i Muzeum Oręża Polskiego0

  Dlatego właśnie ciągnie nas (chłopców i ich ojców) do zwiedzania bunkrów, fortyfikacji, twierdz i muzeów wojska! Pod tym względem Polska jest rajem – możemy zwiedzać zarówno średniowieczne ruiny twierdz, zamków, jak i obiekty, które służyły jeszcze w XIX czy XX w. jako miejsca obronne. Nad polskim morzem wiele takich atrakcji pochodzi z czasów II wojny światowej – np. umocnienia na Helu. Są jednak starsze budowle – np. Twierdza Kołobrzeg, do której Was dzisiaj zabieramy, pochodzi z XVII w. To znaczy, że zbudowano ją ponad 300 lat temu!

  2013-03-19 19:16

  miejscowość:Kołobrzeg

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Polscy Wikingowie czyli... Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie0

  Jomsborg nad Dziwną… czyli średniowieczna osada Wikingów w Wolinie. W tym małym mieście na wyspie czekają Was rozmaite niespodzianki: od Wolińskiego Parku Narodowego i jego niesamowitej przyrody zaczynając, poprzez ciekawe zabytki miejskie (np. wiatrak holenderski z 1850 roku czy pozostałości murów obronnych z XIV wieku), na skansenie (Centrum Słowian i Wikingów) odtwarzającym siedzibę Wikingów kończąc.

  2012-10-29 11:53

  miejscowość:Wolin

  dostepność atrakcji:kwiecień - październik

 • Potomkowie Pominy, Podskakiewicza, Pompei i Podwyżki czyli... Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach0

  Dawno temu, no może nie aż tak bardzo, ale około 30 lat wstecz, gdy nikt nie przypuszczał, że Międzyzdroje zyskają miano Miasta Gwiazd (polskiej kinematografii), przyjechały tu cztery sympatyczne żubry - Pomina, Podskakiewicz, Pompea i Podwyżka. Tak im się spodobało w okolicy, że postanowiły zostać. A że ludzie, którzy je tu sprowadzili, przygotowali im miłe lokum – Zagrodę Pokazową Żubrów – zwierzęta zdecydowały się im odwdzięczyć i rozmnożyły się.

  2012-10-29 11:31

  miejscowość:Międzyzdroje

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Indianie zawitali nad morze czyli... Centrum Rozrywki i Jazdy Konnej "Dziki Zachód" w Kołobrzegu0

  Co robicie spędzając wakacje nad morzem? Już wiem, co powiecie – pływacie, budujecie zamki z piasku, szukacie muszelek i bursztynów, chodzicie na spacery wzdłuż brzegu i do smażalni ryb na świeżo złowioną flądrę – tak? A co się dzieje, gdy pada deszcz lub macie dość słońca i tłumu na plaży? Zanim spuścicie nosy na kwintę, to ja Wam podpowiem – zabawcie się w Indian wraz z rodzicami! Dziki Zachód jest bliżej niż myślicie, bo w Kołobrzegu-Zieleniewie.

  2012-10-29 10:58

  miejscowość:Kołobrzeg

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach 0

  Człowiek o największych stopach na świcie, człowiek z największymi uszami, posiadacz najdłuższej szyi i najwęższej talii. Obok ludzi z „naj…” jest Alicja w Krainie Czarów, Wilkołak, Avatar, Piraci z Karaibów, bohaterowie kreskówki „Epoka lodowcowa” oraz Angelina Joli i Barack Obama, a wszyscy oni czekają na spotkanie z Wami w Mieście Gwiazd – Międzyzdrojach.

  2012-10-28 13:41

  miejscowość:Międzyzdroje

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach0

  Wybierzcie się z nami w kolejową podróż w czasie! Dajcie powieźć się trasą, na której pociąg po raz pierwszy pojawił się w 1896 roku. Wtedy to, z Gryfic do Niechorza ruszył skład obecnej Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, ciągnięty przez buchający czarnymi kłębami gorącego powietrza parowóz.

  2012-10-28 12:04

  miejscowość:Gryfice

  dostepność atrakcji:cały rok

 • 1
wyświetlanie rekordów 1 - 9 z 9