dzisiaj jest piątek, 20 maja 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zimowe obozy młodzieżowe: czy pomimo pandemii wciąż można wyjechać na zasłużony odpoczynek?

2022-01-28 16:36

Obozy dla młodzieży w 2022 roku: czy wciąż są niezagrożone?

Ferie to dla dzieci i nastolatków idealny czas na odpoczynek od obowiązków szkolnych, a także na zimowy wyjazd na kolonie czy obóz. Pomimo trwającej pandemii COVID-19, wyjazdy na zimowe obozy młodzieżowe są możliwe i nie trzeba z nich rezygnować. 

Biura podróży chętnie wykorzystują ten fakt, przez co ofert wypoczynkowych nie brakuje. Uznane w branży firmy, które organizują obozy młodzieżowe w 2022 roku, na przykład KochamWakacje.pl, nieustannie dokładają starań, by oferowane przez nich usługi były jednocześnie bezpieczne i kusiły ciekawym programem i przystępną ceną.

Bezpieczeństwo kolonii i obozów

Aby taki wyjazd na kolonie czy obóz dla młodzieży był bezpieczny, konieczne jest przestrzeganie szeregu obostrzeń i procedur. Nie chodzi tu tylko o zminimalizowanie ryzyka transmisji koronawirusa w sytuacji, gdy grupa młodzieży spędza ze sobą wiele dni, mając ze sobą bezpośredni kontakt. 

Nacisk położony na kwestie bezpieczeństwa umożliwi także czerpanie przez młodzież jak największej radości z przebywania na wyjeździe, bo właśnie z tym powinny się wiązać ferie i wakacje. To czas wolny od trosk, smutku, czy innych negatywnych uczuć.

Co należy wiedzieć, gdy planuje się wyjazd?

Chcąc wybrać się na obóz młodzieżowy w 2022 roku, trzeba pamiętać o tym, by być na bieżąco ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi podróżowania i funkcjonowania kolonii i obozów w dobie pandemii. Wskazane jest regularne śledzenie sytuacji pandemicznej i ewentualnych zmian w obostrzeniach w Polsce lub innym kraju, do którego planowany jest wyjazd. 

Jak pokazały kolejne fale zachorowań, sytuacja może zmienić się bardzo dynamicznie. Nowe przepisy mogą zostać wprowadzone w życie w chwili, gdy nasze dziecko jedzie właśnie na obóz na przykład w Czechach, a także, kiedy już będzie się tam znajdować.

Polska i zagranica – gdzie szukać wytycznych?

W przypadku planowanego wyjazdu na terenie Polski przydatne będzie przeczytanie wytycznych opracowanych wspólnie przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Gdy zaś celem jest wyjazd za granicę, to w pierwszej kolejności najlepiej poszukać informacji na stronie internetowej danej firmy organizującej obozy młodzieżowe. 

Takie działalności mają świadomość, że w obecnej sytuacji na świecie równie ważne, jak sama oferta jest też dokładne informowanie potencjalnych klientów o wszelkich zasadach związanych z bezpieczeństwem wyjazdu, także i zmianach.

Termin wyjazdu na obóz zbliża się — na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim, uczestnicy muszą być zdrowi w dniu wyjazdu, co wymaga poświadczenia przez rodziców, opiekunów prawnych lub samych obozowiczów, jeśli są pełnoletni. Muszą też zdawać sobie sprawę z tego, że podczas wyjazdu ich obowiązkiem jest stosowanie się do wytycznych i regulaminów uczestnictwa w wyjeździe, w tym do zasad związanych z przestrzeganiem dystansu społecznego. 

Co spakować na obóz, by czuć się bezpiecznie? Na pewno zapas maseczek, środek antybakteryjny oraz certyfikat COVID, jeśli jest się zaszczepionym. Niezależnie jednak od wszystkiego – przyda się dobry humor i pozytywne nastawienie.

Zdjęcie główne - www.freepik.com

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.